Company Logo


26. Niedziela Zwykła

21– 27.07.2019 r.

1. Zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 2 – 10.08. Nasza parafia jest organizatorem Wrocławskiej grupy nr 21. Szczegółowe informacje na plakatach. Osoby, które nie będą mogły brać udziału w pielgrzymce zachęcamy do zapisywania się do uczestniczenia w grupie duchowych pielgrzymów. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny – patronki naszych sióstr zakrystianek ze zgromadzenia Sióstr Magdalenek od Pokuty, we wtorek święto św. Brygidy, zakonnicy i Patronki Europy, w środę wspomnienie świętej Kingi, w czwartek święto św. Jakuba Apostoła, w piątek wspomnienie śś. Joachima i Anny, Rodziców NMP.

3. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa będzie po każdej Mszy świętej błogosławieństwo kierowców. 

4. Parafia katedralna włącza się w ogólnopolskie wydarzenie „Polska pod krzyżem”, które będzie miało miejsce w sobotę 14 września w Sanktuarium Krzyża świętego na górze Świętego Krzyża. Będziemy organizować wyjazd z parafii. Szczegółowe informacje podamy na początku sierpnia.

5. Dziś w Kolegiacie pw. św. Krzyża o godzinie 19.00 odbędzie się kolejny koncert w ramach festiwalu „Wrocławskie Lato Organowe – Non sola scripta”. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Letni Festiwal Kultury „Polonia Cantans” o godzinie 19.00 w kościele NMP na Piasku.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.