Nabożeństwa stałe

Nabożeństwo (łac. pia extercitia – pobożne ćwiczenia) to praktyki religijne i pozaliturgiczne modlitwy, których celem jest rozwój życia duchowego chrześcijanina oraz pogłębienie wiary.
ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
Od poniedziałku do soboty w godzinach 9:30 - 18:00
Kaplica Zmartwychwstania w katedrze wrocławskiej.
NOWENNA DO MADONNY WROCŁAWSKIEJ
W każdą środę o godzinie 18:00
Katedra Wrocławska

Nabożeństwa okresowe

Rodzaj nabożeństwa odprawianego w kościele jest uwarunkowany przez poszczególne okresy liturgiczne, chociaż część z nich odbywa się w konkretnym miesiącu.
DROGA KRZYŻOWA (piątki Wielkiego Postu)
Katedra — godz. 8:30 i po Mszy Św. wieczornej. Dla dzieci — godz. 17:00
GORZKIE ŻALE (niedziele Wielkiego Postu)
Katedra — godz. 17:30
NABOŻEŃSTWA MAJOWE
Katedra — codziennie w maju o godzinie 18:00
NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE
Katedra — codziennie o godzinie 18:00 W czasie oktawy Bożego Ciała (21.06 - 27.06) po Mszy świętej.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE
Katedra — codziennie w październiku o godzinie 17:45. Kościół pw. św. Idziego (dla dzieci) od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00.
RORATY (w Adwencie)
Katedra — od poniedziałku do piątku o godzinie 6:30, w soboty o 8:00 Kościół pw. św. Idziego (dla dzieci ) od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00.