Company Logo


best cheap website hosting

best cheap website hosting best cheap website hosting

Ogólne

Duszpasterstwo Parafii Katedralnej we Wrocławiu obsługuje według Schematyzmu Archidiecezji Wrocławskiej dwie parafie: Parafię pw. Św. Jana Chrzciciela (Archikatedra) oraz Parafię pw. Świętego Krzyża.

 

Czytaj więcej: Ogólne

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna:

best cheap website hosting

best cheap website hosting best cheap website hosting

Katedra Św. Jana Chrzciciela

1000r.

Dzięki staraniom Bolesława Chrobrego powstało biskupstwo Wrocławskie jako Sufragania Metropoli Gnieźnieńskiej. Pierwszym rządcą był Biskup Jan, który obrał za patrona diecezji św. Jana Chrzciciela.

1150r.

Kazimierz Odnowiciel po nawrocie pogaństwa na Śląsk przywrócił organizację kościelną. Diecezją rządził wtedy Biskup Hieronim.

Czytaj więcej: Katedra Św. Jana Chrzciciela

Kolegiata Świętego Krzyża

Kościół dwukondygnacyjny, gotycka budowla ceglana, dwuwieżowa.

Górny Kościół jest pod wezwaniem Św. Krzyża, dolny kościół - pod wezwaniem Św. Bartłomieja.

Czytaj więcej: Kolegiata Świętego Krzyża

Kościół Św. Idziego

Kościół św. Idziego jest najstarszą budowlą sakralną, zachowaną w pierwotnej formie we Wrocławiu.

Czytaj więcej: Kościół Św. Idziego

12. niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12. niedziela zwykła
19.06 – 25.06.2016 r.

1. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze codziennie po Mszy świętej o godzinie 18.30. 
W piątek nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo po Mszy św. o godzinie 8.00.

2. Ksiądz Andrzej Delwo, wikariusz Parafii Katedralnej decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego po pięciu latach pracy w Katedrze obejmie funkcję proboszcza w parafii pw. św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach z dniem 30 czerwca br. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 18.30, podczas której chcemy podziękować Księdzu Andrzejowi za jego posługę w Katedrze i wypraszać potrzebne łaski na kolejne lata kapłańskiej służby.

3. W piątek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej i Archikatedry Wrocławskiej. Główna Msza św. pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego z udziałem władz miasta o godzinie 18.30. O godzinie 21 przed Katedrą koncert Turniej Tenorów. 

4. W sobotę zapraszamy na Rodzinne Świętowanie na Ostrowie i na Noc Świętojańską z ŚDM. Szczegóły na plakacie. Katedra w piątek i sobotę będzie otwarta do godziny 22. Od 20 do 22 będzie również otwarty taras widokowy na wieży katedralnej.

5. W wigilię uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela, czyli w czwartek zapraszamy do katedry na Noc Świętojańską z chorałem gregoriańskim. Początek o godzinie 21.15. Modlitwę poprowadzą Schola Gregoriana Silesiensis i Schola Mulierum Silesiensis, zakończenie o północy Mszą świętą w języku łacińskim.

6. W niedzielę w katedrze odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Homilie w tym dniu wygłosi ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik. Suma odpustowa o godzinie 10.00. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna wewnątrz katedry. Podczas Mszy świętej o godzinie 13.00 rozesłanie misyjne 36 wolontariuszy „Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego”.

7. Od przyszłej niedzieli przez cały okres wakacyjny nie będzie Mszy św. o godzinie 9.30 w Kolegiacie pw. św. Krzyża i o godzinie 10.00 w kościele pw. św. Idziego.

8. Od piątku do niedzieli w godzinach od 9 do 21 będzie można zwiedzić na Ostrowie Tumskim Muzeum Mobilne św. Jana Pawła II. 

9. W Kolegiacie pw. św. Krzyża można obejrzeć wystawę dzieł sztuki zatytułowaną „Wiara w kulturze”. Wystawa czynna od poniedziałku do piątku od 10 do 18.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA 23.09.2023r. – 30.09.2023r.

1.      Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom.                     

 

2.      W tym tygodniu będziemy przeżywać: w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo; w czwartek wspomnienie św. Wacława; w piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę wspomnienie św. Hieronima.

 

3.      Spotkanie synodalne rejonu Wrocław-Katedra, Wrocław-Sępolno odbędzie się w poniedziałek 25.09. o godz. 19:30 w katedrze.

 

4.      Prowadzimy zapisy dzieci do I Komunii Św. Deklarację zgłoszeniową można odebrać w zakrystii katedralnej i kancelarii. Zapisy trwają do końca września.

 

5.      Zapraszamy do wspólnej modlitwy w łączności z Ojcem Świętym w sobotę 30 września 2023 r. O godz. 18:30 Msza Św. w Katedrze pod przewodnictwem J.E. ks. biskupa Jacka Kicińskiego a następnie od godz. 19:30 czuwanie wspólnot chrześcijańskich naszej archidiecezji. 

 

6.      Od przyszłej niedzieli zapraszamy na nabożeństwa październikowe o godz. 17:45 w katedrze. Dla dzieci różaniec w kościele św. Idziego w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 17:00.

 

7.      Karty wypominkowe na listopadową modlitwę za zmarłych wyłożone są na stoliku z prasą. Wypełnione karty prosimy składać w skrzynce intencyjnej przy bocznym wejściu do Katedry. Nabożeństwa wypominkowe w dniach 6-18 listopada (od poniedziałku do soboty) o godz. 17:45. Msze Św. za zmarłych polecanych w wypominkach odprawione będą 10 i 17 listopada o godz. 18:30. Dziękujemy za składane ofiary przy tej okazji.

 

8.      Za tydzień Parafialny Zespół Caritas zbiera do puszek ofiary na działalność charytatywną w parafii.

 

9.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.

 

24 NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2023r. – 22.09.2023r.

1.      Dziś o godz. 16:00 doroczna procesja dziękczynno-błagalna z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty. Początek w Bazylice garnizonowej, zakończenie Mszą Św. w kościele św. Stanisława, Wacława i Doroty przy ul. Świdnickiej.

 

2.      Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Katolickie Radio i TV Rodzina.

 

3.      Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

 

4.      W tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki; w środę wspomnienie św. męczenników koreańskich Andrzeja, Pawła i Towarzyszy; w czwartek święto św. Mateusza Apostoła; w sobotę wspomnienie św. o. Pio.

 

5.      Przyszłą niedzielę, 24 września, w Kościele będziemy obchodzili jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

6.      Spotkanie synodalne rejonu Wrocław-Katedra, Wrocław-Sępolno odbędzie się w poniedziałek 25.09. o godz. 19:30 w katedrze.

 

7.      Zapraszamy na katechezy dla dorosłych w każdy 3 czwartek miesiąca. Najbliższa odbędzie się w czwartek 21.09. o godz. 19:30 w domu katechetycznym w sali nr 6 (ul. Kanonia 11). Prowadzi ks. Piotr Rozpędowski.

 

8.      Prowadzimy zapisy dzieci doI Komunii Św. Deklarację zgłoszeniową można odebrać w zakrystii katedralnej i kancelarii. Zapisy trwają do końca września.

 

9.      W zakrystii można nabyć książkę ks. Aleksandra Radeckiego. Książka dostępna jest tylko w katedrze. W tygodniu dostępna jest w kiosku z biletami. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na remont nawy głównej naszej katedry.

 

10.  Zachęcamy do obejrzenia w nawie bocznej katedry wystawy poświęconej słudze Bożemu ks. Aleksandrowi Zienkiewiczowi.

 

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.

 

23 NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2023r. – 16.09.2023r.

1.      Dziś o godz. 10:00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. Na spotkaniu podamy datę I Komunii świętej w naszej parafii.

 

2.      W tym tygodniu kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

3.      W tym tygodniu będziemy przeżywać: we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi; w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma; w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek wspomnienie NMP Bolejnej; w sobotę wspomnienie śś. Korneliusza i Cypriana.

 

4.      W czwartek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W kolegiacie pw. św. Krzyża Msza Św. z racji odpustu będzie celebrowana o godz. 11:00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego z udziałem Kapituły kolegiackiej Świętego Krzyża.

 

5.      W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na różaniec fatimski.

 

6.      Prowadzimy zapisy młodzieży klas 8 do Bierzmowania. Formularz zgłoszeniowy można pobrać w zakrystii lub kancelarii. Zapisy trwają do 15 września.

 

7.      W niedzielę 17 września o godz. 16:00 doroczna procesja dziękczynno-błagalna z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty. Początek w Bazylice garnizonowej pw. św. Elżbiety, zakończenie Mszą Św. w kościele św. Stanisława, Wacława i Doroty przy ul. Świdnickiej.

 

8.      W piątek 15 września na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie naszej archidiecezji. Organizujemy wyjazd autokarem na czuwanie. Wyjazd z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w zakrystii katedralnej. Wyjazd o godz. 14:30 spod kościoła św. Marcina. Koszt – 70zł.

 

9.       Zapraszamy na diecezjalne spotkanie młodych na Ślęży w sobotę 23 września. Więcej informacji i formularz do zapisów na stoliku z prasą. Zapraszamy szczególnie uczniów klas 7 i 8 szkół ponadpodstawowych.

 

10.  W zakrystii można nabyć książkę ks. Aleksandra Radeckiego. Książka dostępna jest tylko w katedrze. W tygodniu dostępna jest w kiosku z biletami. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na remont nawy głównej naszej katedry.

 

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.

 

12.  Dzisiejsza taca przeznaczona na prace remontowe prowadzone w katedrze.

 

13. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Katolickie Radio i TV Rodzina.

 

22 NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2023r. – 09.09.2023r.

1.       W tym tygodniu będziemy przeżywać: w piątek święto Narodzenia NMP (MB Siewnej).

 

2.       Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Macieja Zacharczuka – nowego wikariusza i diakona Przemysława Pieczkowskiego, który rozpoczyna praktykę duszpasterską.

 

3.       Spotkanie Parafialnego Zespołu Presynodalnego we wtorek 5 września 2023 r. o godz. 19:30 w sali nr 6 domu katechetycznego. Zapraszamy wszystkich zapisanych do grupy oraz tych, którzy chcieliby włączyć się w prace zespołu.

 

4.       W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Wieczorna Msza święta o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą po Mszy Św. o godz. 18:30. Zakończenie godziny Św. o 20:30.

 

5.       Chór Katedralny ogłasza jesienny nabór. Przesłuchanie dla Pań w środę a dla Panów w czwartek o godz. 19:30. Przesłuchania odbędą się w sali nr 7 Domu Katechetycznego. Szczegółowych informacji można zasięgnąć u p. organisty Jakuba.

 

6.       Prowadzimy zapisy młodzieży klas 8 do Bierzmowania. Formularz zgłoszeniowy można pobrać w zakrystii lub kancelarii. Zapisy trwają do 15 września.

 

7.       Za tydzień, 10 września, o godz. 10:00 zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. na spotkanie do domu katechetycznego. Na spotkaniu podamy datę I Komunii świętej w naszej parafii.

 

8.       Przygotowanie do bierzmowania osób dorosłych (powyżej 19 roku życia) prowadzi Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej. Nowa edycja kursu rozpocznie się 26 września.

 

9.       W piątek 15 września na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie naszej archidiecezji. Organizujemy wyjazd autokarem na czuwanie. Wyjazd z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w zakrystii katedralnej.

 

10.   Zapraszamy na diecezjalne spotkanie młodych na Ślęży w sobotę 23 września. Więcej informacji i formularz do zapisów na stoliku z prasą. Zapraszamy szczególnie uczniów klas 7 i 8 i szkół ponadpodstawowych.

 

11.   W zakrystii można nabyć książkę ks. Aleksandra Radeckiego „Słownik wyrazów i pojęć coraz bardziej obcych”. Książka dostępna jest tylko w katedrze. W tygodniu można ją nabyć w kiosku z biletami. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na remont nawy głównej naszej katedry.

 

12.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Parafialny Zespół Caritas zbiera dziś ofiary do puszek na działalność charytatywną w naszej parafii.

 

13.  W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na prace remontowe prowadzone w katedrze. Dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają wspomniane prace.

 

Podkategorie

 • Kościoły
 • Ogłoszenia parafialne

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   

   

  32. Niedziela Zwykła – 8 – 14.11.2020 r.

   

  1. XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym to okazja, by z darem modlitwy przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom. Zachęcamy również do włączenia się w działalność Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 0,46zł), możemy wesprzeć potrzebujących chrześcijan w Republice Środkowej Afryki. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszki przy ołtarzu św. Wincentego będzie można realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju.

   

  2. W środę będziemy przeżywać 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Główna Msza święta za Ojczyznę będzie sprawowana w Bazylice Garnizonowej pw. św. Elżbiety o godz. 10.00. W tym dniu w Katedrze Msze święte jak w dzień powszedni, spowiedź na początku każdej Mszy świętej, kancelaria nieczynna.

   

  3. Przypominamy, że przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami przy okazji pobożnego nawiedzenia cmentarza.

   

  4. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane sąod poniedziałku do soboty o godz. 17.45. Msza święta za polecanych w wypominkach odprawiona będzie w piątek o godz. 18.30.

   

  5. W środę nowenna do Matki Bożej Adorującej połączona z modlitwą za zmarłych.

   

  6. Karty wypominkowe wyłożone są przy kracie prowadzącej do zakrystii. Wypełnione karty prosimy składać w skrzynce intencyjnej, znajdującej się przy północnym wejściu do Katedry. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.

   

  7. Internetowy Kurs Małżeński rozpocznie się 16. listopada. Szczegóły i zapisy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni.

   

  8. Możemy wesprzeć dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaopatrując się w świece, które co roku zapalamy na stole wigilijnym. Duże w cenie 15 zł., małe 6 zł. Świece wystawione są przy kracie prowadzącej do zakrystii. Caritas prosi również o odzież, śpiwory, koce i termosy na potrzeby ubogich i bezdomnych. Możemy je przekazywać do siedziby Caritas naszej Archidiecezji przy ul. Katedralnej.

   

  9. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek św. Leona Wielkiego, w środę św. Marcina z Tours, w czwartek św. Jozafata, w piątek śś. Pierwszych Męczenników Polski.

   

  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz numer listopadowy miesięcznika „Nowe Życie”.

   

  11. Możemy zamawiać intencje mszalne. W najbliższym czasie są jeszcze wolne terminy. W katedrze odprawiamy Msze gregoriańskie. Intencje na rok 2021 będzie można zamawiać od poniedziałku.

   

  12. Dziękujemy za przekazywane ofiary i darowizny na rzecz parafii. Ofiary możemy składać również za pomocą wpłatomatu, który znajduje się przy wejściu głównym do katedry. Ofiary złożone na konto możemy odpisać od podatku jako darowiznę na cele kultu religijnego.

   

  13. Prosimy o przestrzeganie wymagań dotyczących czasu pandemii. W kościołach należy używać maseczek i zachowywać dystans społeczny.

   

  14. Osoby powyżej 70 r. życia zachęcamy do skorzystania z Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Szczegóły tej akcji na plakatach.

   
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.