31. Niedziela Zwykła – Uroczystość Wszystkich Świętych - 1.11.2020 r.

31. Niedziela Zwykła – Uroczystość Wszystkich Świętych - 1.11.2020 r.

1. W dzisiejszą Uroczystość Msze święte odprawiane są w porządku niedzielnym. Natomiast nie będzie Mszy świętej na cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida. Zgodnie z decyzją władz cmentarz zamknięty jest do poniedziałku włącznie.

2. Jutro, 2. listopada, przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – dzień zaduszny. Msze święte w katedrze będą sprawowane według porządku dnia powszedniego.

3. Penitencjaria Apostolska ogłosiła, że przez cały listopad będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami przy okazji pobożnego nawiedzenia cmentarza.

4. Karty wypominkowe na modlitwę za zmarłych wyłożone są przy kracie prowadzącej do zakrystii. Wypełnione karty prosimy składać w skrzynce intencyjnej, znajdującej się przy północnym wejściu do Katedry. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.

5. Nabożeństwa wypominkowe w tym tygodniu będąod wtorku do soboty o godz. 17.45. Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach odprawiona będzie w poniedziałek i piątek o godz. 18.30.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Adorującej połączona z modlitwą za zmarłych o godz.17.45.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorna Msza święta o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy trwają na modlitwie o powołania i za powołanych w ramach Apostolatu Dwunastka i Margaretka. W piątek spowiedź dla dzieci w Katedrze o godz. 16.30.  Msza święta z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9.00 i 18.30. W sobotę Msza święta o Niepok. Sercu Maryi o godz. 9.00, następnie zmiana tajemnic różańcowych.

8. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 23.00.

9. Internetowy Kurs Małżeński rozpocznie się 16. listopada. Szczegóły i zapisy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni.

10. Możemy wesprzeć dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaopatrując się w świece, które co roku zapalamy na stole wigilijnym. Duże w cenie 15 zł., małe 6 zł. Świece wystawione są przy kracie prowadzącej do zakrystii.

11. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, w środę wspomnienie św. Karola Boromeusza.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz numer listopadowy miesięcznika „Nowe Życie”.

13. Możemy zamawiać intencje mszalne. W najbliższym czasie są jeszcze wolne terminy. Intencje na rok 2021 będzie można zamawiać od poniedziałku 9. listopada.

14. Dziękujemy za przekazywane ofiary i darowizny na rzecz parafii. Ofiary możemy składać również za pomocą wpłatomatu, który znajduje się przy wejściu głównym do katedry. Ofiary złożone na konto możemy odpisać od podatku jako darowiznę na cele kultu religijnego.

15. Prosimy o przestrzeganie wymagań dotyczących czasu pandemii. W kościołach należy używać maseczek i zachowywać dystans społeczny.

16. Osoby powyżej 70 r. życia zachęcamy do skorzystania z Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu. Szczegóły tej akcji na plakatach.