32. Niedziela Zwykła 8 – 14.11.2020 r.

32. Niedziela Zwykła – 8 – 14.11.2020 r.

1. XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym to okazja, by z darem modlitwy przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom. Zachęcamy również do włączenia się w działalność Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 0,46zł), możemy wesprzeć potrzebujących chrześcijan w Republice Środkowej Afryki. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszki przy ołtarzu św. Wincentego będzie można realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju.

2. W środę będziemy przeżywać 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Główna Msza święta za Ojczyznę będzie sprawowana w Bazylice Garnizonowej pw. św. Elżbiety o godz. 10.00. W tym dniu w Katedrze Msze święte jak w dzień powszedni, spowiedź na początku każdej Mszy świętej, kancelaria nieczynna.

3. Przypominamy, że przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami przy okazji pobożnego nawiedzenia cmentarza.

4. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane sąod poniedziałku do soboty o godz. 17.45. Msza święta za polecanych w wypominkach odprawiona będzie w piątek o godz. 18.30.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Adorującej połączona z modlitwą za zmarłych.

6. Karty wypominkowe wyłożone są przy kracie prowadzącej do zakrystii. Wypełnione karty prosimy składać w skrzynce intencyjnej, znajdującej się przy północnym wejściu do Katedry. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.

7. Internetowy Kurs Małżeński rozpocznie się 16. listopada. Szczegóły i zapisy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni.

8. Możemy wesprzeć dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaopatrując się w świece, które co roku zapalamy na stole wigilijnym. Duże w cenie 15 zł., małe 6 zł. Świece wystawione są przy kracie prowadzącej do zakrystii. Caritas prosi również o odzież, śpiwory, koce i termosy na potrzeby ubogich i bezdomnych. Możemy je przekazywać do siedziby Caritas naszej Archidiecezji przy ul. Katedralnej.

9. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek św. Leona Wielkiego, w środę św. Marcina z Tours, w czwartek św. Jozafata, w piątek śś. Pierwszych Męczenników Polski.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz numer listopadowy miesięcznika „Nowe Życie”.

11. Możemy zamawiać intencje mszalne. W najbliższym czasie są jeszcze wolne terminy. W katedrze odprawiamy Msze gregoriańskie. Intencje na rok 2021 będzie można zamawiać od poniedziałku.

12. Dziękujemy za przekazywane ofiary i darowizny na rzecz parafii. Ofiary możemy składać również za pomocą wpłatomatu, który znajduje się przy wejściu głównym do katedry. Ofiary złożone na konto możemy odpisać od podatku jako darowiznę na cele kultu religijnego.

13. Prosimy o przestrzeganie wymagań dotyczących czasu pandemii. W kościołach należy używać maseczek i zachowywać dystans społeczny.

14. Osoby powyżej 70 r. życia zachęcamy do skorzystania z Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Szczegóły tej akcji na plakatach.