33. Niedziela Zwykła – 15 – 21.11.2020 r.

33. Niedziela Zwykła – 15 – 21.11.2020 r.

1. W poniedziałek będziemy przeżywać uroczystość poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej. Msze święte będą sprawowane jak w dzień powszedni.

2. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ofiary na tacę składane w tym dniu będą przeznaczone na rozbudowę i budowę nowych świątyń w naszej Archidiecezji.

3. Przypominamy, że przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami przy okazji pobożnego nawiedzenia cmentarza.

4. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane sąod poniedziałku do soboty o godz. 17.45.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Adorującej połączona z modlitwą za zmarłych.

6. Karty wypominkowe wyłożone są przy kracie prowadzącej do zakrystii. Wypełnione karty prosimy składać w skrzynce intencyjnej, znajdującej się przy północnym wejściu do Katedry. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.

7. Internetowy Kurs Małżeński rozpocznie się 16. listopada. Szczegóły i zapisy na stronie
www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni.

8. Możemy wesprzeć dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaopatrując się w świece, które co roku zapalamy na stole wigilijnym. Duże w cenie 15 zł., małe 6 zł. Świece wystawione są przy kracie prowadzącej do zakrystii. Caritas prosi również o odzież, śpiwory, koce i termosy na potrzeby ubogich i bezdomnych. Możemy je przekazywać do siedziby Caritas naszej Archidiecezji przy ul. Katedralnej.

9.  W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek uroczystość rocznicy poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej, we wtorek św. Elżbiety Węgierskiej, w środę bł. Karoliny Kózkówny, w piątek św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę Ofiarowanie NMP.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny”
i „Niedziela” oraz numer listopadowy miesięcznika „Nowe Życie”.

11. Możemy zamawiać już intencje mszalne na rok 2021. W Katedrze odprawiamy również Msze gregoriańskie.

12. Dziękujemy za przekazywane ofiary i darowizny na rzecz parafii. Ofiary możemy składać również za pomocą wpłatomatu, który znajduje się przy wejściu głównym do katedry. Ofiary złożone na konto możemy odpisać od podatku jako darowiznę na cele kultu religijnego.

13. Prosimy o przestrzeganie wymagań dotyczących czasu pandemii. W kościołach należy używać maseczek i zachowywać dystans społeczny.

14. Osoby powyżej 70 r. życia zachęcamy do skorzystania z Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Szczegóły tej akcji na plakatach.