Święto Chrztu Pańskiego (10 - 16.01.2021

Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego – 10 – 16.01.2021 r.

1.       Świętem Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

2.       W uroczystość Objawienia Pańskiego podczas zbiórki na Hospicjum Bonifratrów we Wrocławiu zebraliśmy kwotę 7.700 zł, 22 euro. Wolontariusze Hospicjum podczas kolędowania o godzinie 14.00 zebrali kwotę za kalendarze 1300 zł. Bardzo dziękujemy za Waszą wrażliwość i pomoc dla Hospicjum.

3.        Kolęda w tym roku będzie miała następujący porządek. Od 18. stycznia będziemy zapraszać mieszkańców z poszczególnych ulic na Mszę wieczorną
o godz. 18.30, którą będziemy sprawować w ich intencji. Odwiedziny duszpasterskie w domach przewidujemy po świętach wielkanocnych.

4.        Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Siostry Nazaretanki przy ul. Św. Marcina potrzebuje środków sanitarnych i środków czystości. Możemy włączyć się w tę pomoc składając środki czystości w koszu przy kracie prowadzącej do zakrystii. Akcję prowadzimy do końca stycznia.

5.        W przyszłą niedzielę będziemy gościć wolontariuszy z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, którzy podzielą się swoim świadectwem
i przeprowadzą zbiórkę do puszek na oratorium w Damaszku w Syrii.

6.        W najbliższym czasie są jeszcze wolne intencje mszalne. W Katedrze odprawiamy również Msze gregoriańskie.

7.        Dziękujemy za przekazywane ofiary na rzecz parafii. Ofiary możemy składać również za pomocą wpłatomatu, który znajduje się przy wejściu głównym do katedry. Ofiary złożone na konto możemy odpisać od podatku jako darowiznę na cele kultu religijnego.

8.        Prosimy o przestrzeganie wymagań dotyczących czasu pandemii. W kościołach należy używać maseczek i zachowywać dystans społeczny.