3. niedziela zwykła - 24-30.01.2021 r.

3. Niedziela zwykła – 24 – 30.01.2021 r.

1.       Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma świętego. Przypominamy słowa św. Hieronima: „Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa”

2.       W swoim raporcie organizacja Open Doors podaje, że w 2020 roku 309 milionów chrześcijan na świecie doświadczyło bardzo wysokiego lub skrajnego poziomu prześladowań, co oznacza wzrost o 19 proc. względem roku poprzedniego. Liczba zabójstw motywowanych względami religijnymi wzrosła o 60 proc.

3.       Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji dzisiejsza niedziela jest Dniem solidarności z Chorwacją. Możemy złożyć do puszki przy ołtarzu św. Wincentego datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi.

4.       Zapraszamy Naszych Parafian na Msze kolędowe o godz. 18.30, które będą sprawowane w Waszych intencjach. Modlić się będziemy za rodziny naszej parafii, za dzieci i młodzież, za osoby samotne, za chorych, cierpiących, polecać będziemy również zmarłych z naszych rodzin. Prosimy o przyniesienie ze sobą wody, która zostanie pobłogosławiona. Są przygotowane również foldery, które pomogą Wam we wspólnej modlitwie rodzinnej z racji błogosławieństwa kolędowego. Będzie można także złożyć ofiarę na potrzeby katedry. Harmonogram tych Mszy świętych jest w gablotach, jak również na stronie internetowej i facebooku parafialnym.

5.       We wtorek będziemy przeżywać Dzień islamu w kościele katolickim modląc się w intencji dialogu międzyreligijnego.

6.       Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Siostry Nazaretanki przy ul. Św. Marcina potrzebuje środki sanitarne i czystości. Możemy włączyć się w pomoc składając te środki w koszu przy kracie prowadzącej do zakrystii. Akcję prowadzimy do końca stycznia.

7.       W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, we wtorek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, Patrona uczelni katolickich, również Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

8.       Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne aktualne numery tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Jest styczniowy numer miesięcznika „Nowe Zycie”.

9.       Prosimy o przestrzeganie wymagań dotyczących czasu pandemii. W kościołach należy używać maseczek i zachowywać dystans społeczny.