17. Niedziela Zwykła 25. – 31.07.2021 r.

17. Niedziela Zwykła

25. – 31.07.2021 r.

1.      Do końca września Msze święte w niedziele o godzinie 16.30 sprawujemy w kolegiacie pw. św. Krzyża. Do końca sierpnia w niedziele o 21.00 w katedrze sprawujemy dodatkową Mszę świętą.

2.      Msza święta w intencji kierowców będzie celebrowana w środę o godzinie 18.30.

3.      W  środy o godzinie 18.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Adorującej. Poprzez nowennęprzygotowujemy się do przyszłorocznej uroczystości 70-lecia przybycia do Wrocławia obrazu Matki Bożej Adorującej i 25-lecia koronacji obrazu przez świętego Jana Pawła II.

4.      W kalenarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP, w środę wspomnienie św. Charbela, w czwartek wspomnienie św. Marty, w sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.

5.      W przyszłą niedzielę od południa do 1 sierpnia do północy można uzyskać udpust Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami: spowiedź i Komunia święta, pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach papieża, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

6.      Zapraszamy do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce z Wrocławia na Jasną Górę, w dniach od 3 do 10 sierpnia. Ze względu na pandemię, pielgrzymka będzie miała charakter sztafety.Wszelkie informacje znajdują się na ulotkach przy kracie oraz na plakatach. Zapisy
w zakrystii i u ks. Rafała.

7.      Zapraszamy na pielgrzymkę do Lourdes (samolotem) od 15 do 19 września br. Zapisy na pielgrzymkę do końca lipca w Biurze Podróży CAMINO. Tel. 71/ 79 78 622, kom. 535 242 700.

8.      Zapraszamy do kolegiaty pw. św. Krzyża na kolejny koncert w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Non sola scripta” dzisiaj o godzinie 19.00.

9.      Do końca lipca zbieramy piłki do gry dla szkół salezjańskich w Afryce. Akcja będzie trwała do końca miesiąca lipca. Dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w tę akcję.

10.  W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym w powodzi w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, oraz lipcowy numer miesięcznika „Nowe Życie”.