18. Niedziela Zwykła

01. – 08.08.2021 r.

1.      W sierpniu – miesiącu pamięci narodowej zapraszamy do włączenia się w zachowywanie abstynencji w intencji trzeźwości naszego narodu. W apelu na miesiąc sierpień ks. bp Tadeusz Bronakowski odpowiedzialny za Apostolstwo Trzeźwości pisze: „W ciągu roku z powodu używania alkoholu  traci życie niemal 20 tys. Polaków. Jedno średnie miasteczko. Jeden wypełniony po brzegi stadion piłkarski. A my, jako społeczeństwo, jako naród, nie chcemy tych ofiar dostrzegać. W 2020 roku Polacy wydali na alkohol aż 39 mld zł. Można za to kupić ponad 100 tysięcy mieszkań średniej wartości. Pomyślmy, ile dobra zmarnowaliśmy”.

2.      Dzisiaj od południa do poniedziałku do północy można uzyskać udpust Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami: spowiedź i Komunia święta, pobożne nawiedzenie kościoła
i modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach papieża, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

3.      We wtorek z katedry wyrusza na szlak pielgrzymi na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Wrocławska. O godzinie 6.30 celebrujemy Mszę świętą pod przewodnictwem o. biskupa Jacka Kicińskiego i pielgrzymi po Mszy świętej wyruszają na szlak pielgrzymi – I odcinek to Wrocław – Trzebnica. Zachęcamy, aby zapisać się do duchowych pielgrzymów. W katedrze spotkania dla duchowych pielgrzymów poprowadzi ks. prałat Aleksander Radecki. Codziennie będzie Msza święta o godzinie 18.30 i po Mszy świętej Apel Jasnogórski. W zakrystii możemy zabrać przewodniki dla duchowych pielgrzymów oraz znaczki pielgrzymkowe. Koszt przygotowania tych materiałów to 10 zł.

4.      W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
W czwartek podczas Mszy świętej o 18.30 modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O 23.00 zapraszamy na Godzinę Świętą w katedrze. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 6.30 do 13.00 i od 17.00 do 19.00. W sobotę o godzinie 9.00 Msza święta, po Mszy świętej różaniec i zmiana tajemnic różańcowych.

5.      Od czwartku do końca przyszłego tygodnia nie będzie adoracji Najswiętszego Sakramentu
w kaplicy Zmartwychwstania
ze względu na potrzebę wykonania prac przygotowawczych kaplicy jako miejsca nieustannej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

6.      W  środy o godzinie 18.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Adorującej. Poprzez nowennęprzygotowujemy się do przyszłorocznej uroczystości 70-lecia przybycia do Wrocławia obrazu Matki Bożej Adorującej i 25-lecia koronacji obrazu przez świętego Jana Pawła II.

7.      W kalenarzu liturgicznym obchodzimy: w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów i proboszczów, w piątek święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę wspomnienie błogosławionego Edmunda Bojanowskiego.

8.      Zapraszamy do kolegiaty pw. św. Krzyża na kolejny koncert w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Non sola scripta” dzisiaj o godzinie 19.00.

9.      Dzisiaj kończymy akcję zbiórki piłek do gry dla szkół salezjańskich w Afryce. Dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w tę akcję.

10.  Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas przeprowadza po Mszach świętychi zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym w powodzi w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.