21. Niedziela zwykła 22. - 28.08.2021 r.

21. Niedziela zwykła

22. – 28.08.2021 r.

1.      W niedziele do końca sierpnia Msza święta o godzinie 16.30 jest sprawowana w Kolegiacie pw. Św. Krzyża,a w katedrze jest sprawowana dodatkowa Msza święta o godzinie 21.00.

2.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w katedrze w tym tygodniu będzie możliwa codziennie po wieczornej Mszy Świętej do godz. 21:00 przy ołtarzu głównym. Wciąż jeszcze trwają prace w kaplicy Zmartwychwstania, dlatego w rozpoczynającym się tygodniu kaplica będzie jeszcze zamknięta.

3.      Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Adorującej w każdą środę o godzinie 18.00. Poprzez nowennęprzygotowujemy się do przyszłorocznej uroczystości 70-lecia przybycia do Wrocławia obrazu Matki Bożej Adorującej i 25-lecia koronacji obrazu przez świętego Jana Pawła II.

4.      W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto
św. Bartłomieja Apostoła; w czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej; w piątek wspomnienie św. Moniki; w sobotę wspomnienie św. Augustyna.

5.      Osoby należące do grupy Posoborowej Odnowy Parafii zapraszamy na Mszę świętą
w czwartek o godzinie 18.30.
Po Mszy świętej będzie spotkanie w auli Domu Parafialnego.

6.      W niedzielę 5 września zapraszamy dzieci i młodzież szkolną, ich rodziców i nauczycieli na Mszę świętą w kolegiacie pw. św. Krzyza o godzinie 11.00 na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Podczas Mszy świętej poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

7.      W niedzielę 5 września Ksiądz Ptrałat dr Aleksander Radecki będzie obchodził 70-rocznicę urodzin. Msza święta w intencji Dostojnego Jubilata będzie celebrowana w niedzielę
5 września o godzinie 13..00. Życzeniem Jubilata jest renowacja tabernakulum w sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Ofiary, które złożymy na tacę w niedzielę 5 września będą przeznaczone na renowację tabernakulum.

8.      W  sobotę odbędzie się pielgrzymka osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół do Henrykowa. Rozpoczęcie o godzinie 11.00, zakończenie o godzinie 16.00. Szczegóły na plakacie w gablocie przy wejściu głównym.

9.      Zapraszamy na Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Niepokalanowa w sobotę 25 września. Będziemy modlić się w intencji osób uzależnionych od alkoholu i wszelkich innych nałogów. Szczegóły na plakatach i u ks. Piotra.

10.  Zapraszamy do kolegiaty pw. św. Krzyża na koncerty organowe. Dzisiaj o godzinie 19:00 koncert w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Non sola scripta”.

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a także dwumiesięcznik „Nowe Życie”.