22. Niedziela zwykła 28.08 - 04.09.2021

22. Niedziela zwykła

28.08. – 4.09.2021 r.

1. W niedziele do końca września Msza święta o godzinie 16.30 jest sprawowana w Kolegiacie pw. Św. Krzyża, a w katedrze do 19 września jest sprawowana dodatkowa Msza święta o godzinie 21.00.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w katedrze w tym tygodniu będzie możliwa codziennie po wieczornej Mszy Świętej do godz. 21:00 przy ołtarzu głównym. Wciąż jeszcze trwają prace w kaplicy Zmartwychwstania, dlatego kaplica Zmartwychwstania będzie jeszcze zamknięta.
  3. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Adorującej w każdą środę o godzinie 18.00.
  4. Ksiądz mgr Adrian Stefaniuk z dniem 31 sierpnia po pięciu latach kończy pracę duszpasterską w parafii kateralnej. Zapraszamy na Mszę świętą we wtorek o godzinie 18.30, podczas której chcemy dziękować Panu Bogu za kapłaństką posługę ksiedza Adriana w naszej parafii.
  5. Z dniem 1 września posługę wiariusza parafialnego rozpoczynają w parafii katedralnej ks. mgr Piotr Marcinów i ks. mgr Radosław Wolniczek. Od dzisiaj rozpoczynają praktykę duszpasterską alumni MWSD we Wrocławiu diakon Marek Stępkowski i akolita Tomasz Stuła.
  6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek będziemy modlić się za powołanych i o powołania do służby Bożej. O godzinie 23.00 zapraszamy na Godzinę świętą. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 6.30 do 13.00 i od godziny 17.00 do 19.00. Zapraszamy na spowiedź dzieci i młodzież szkolną na początek nowego roku szkolnego od godziny 17.00 do 18.00 w katedrze. O godzinie 18.00 będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek i sobotę kapłni odwiedzą chorych w ich domach.
  7. W niedzielę 5 września zapraszamy dzieci i młodzież szkolną, ich rodziców i nauczycieli na Mszę świętą w kolegiacie pw. św. Krzyza o godzinie 11.00 na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Podczas Mszy świętej poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Podczas Mszy świętej udzielimy błogosławieństwa katechetom pracującym na terenie naszej parafii.
  8. W niedzielę 5 września Ksiądz Ptrałat dr Aleksander Radecki będzie obchodził 70-rocznicę urodzin. Msza święta w intencji Dostojnego Jubilata będzie celebrowana w niedzielę 5 września o godzinie 13..00. Życzeniem Jubilata jest renowacja tabernakulum w sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Ofiary, które złożymy na tacę w niedzielę 5 września będą przeznaczone na renowację tabernakulum.
  9. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w piątek wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego, papieża.
  10. W piątek 17 września na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie naszej archidiecezji przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Organizujemy wyjazd autokarem na czuwanie. Wyjazd będzie w piątek o godzinie 14.00. Powrót do Wrocławia z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w zakrystii katedralnej.
  11. Zapraszamy na Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Niepokalanowa w sobotę 25 września. Będziemy modlić się w intencji osób uzależnionych od alkoholu i wszelkich innych nałogów. Szczegóły na plakatach i u ks. Piotra.
  12. Dzisiaj o godzinie 19:00 odbędzie się ostatni koncert w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Non sola scripta”
  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a także nowy numer dwumiesięcznika „Nowe Życie”.