Company Logo


24. Niedziela zwykła 12 - 18.09.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24. Niedziela zwykła

12 – 18.09.2021 r.

Beatyfikacja ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Rózy Czackiej

1.      W dzisiejszą niedzielę przeżywamy wspomnienie Imienia Maryi. Z ochodem liturgicznym związany jest łaskami słynący obraz Matki Bożej Adorujacej z naszej katedry. Z tej okazji na kanale YouTube odbywa się dzisiaj premiera piosenki o Matce Bożej Adorującej, skomponowanej przez księdza Rafała Jawoskiego.

2.      Przeżywamy w tym tygodniu kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3.      W niedziele do końca września Msza święta o godzinie 16.30 jest sprawowana w Kolegiacie pw. Św. Krzyża,a w katedrze do 19 września jest sprawowana dodatkowa Msza święta
o godzinie 21.00.

4.      We wtorek 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W kolegiacie pw. św. Krzyża Msza święta z racji odpustu będzie celebrowana o godzinie 11.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego.

5.      W środę o godzinie 7.00 w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze będzie sprawowana Msza święta
w intencji dzieła powstania kaplicy nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu  i grupy adorujących Chrystusa w naszej katedrze.
Również w katedrze o 7.00 będziemy sprawować Mszę świętą w tej intencji. Msze święte będą sprawowane każdego 15 dnia miesiąca.

6.      Adoracja Najświętszego Sakramentu jestw kaplicy Zmartwychwstania w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 9.00 do Mszy świętej wieczornej o godzinie 18.30. W niedziele (oprócz pierwszej niedzieli miesiąca) po Mszy świętej o godzinie 13.00 do Mszy świętej wieczornej.

7.      Rozpoczęliśmy zapisy dzieci na I Komunię świętą oraz młodzieży klas VIII i szkół średnich na bierzmowanie. W zakrystii katedralnej można odebrać formularze zgłoszeniowe. Zapisy trwają do końca września.

8.      W piątek 17 września na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie naszej archidiecezji  przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Organizujemy wyjazd autokarem na czuwanie. Wyjazd będzie w piątek o godzinie 14.00. Koszt 40 zł. Powrót do Wrocławia z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w zakrystii katedralnej. Są jeszcze wolne miejsca.

9.      W niedzielę o godzinie 17.00 będzie miała miejsce doroczna procesja dziękczynno-błagalna
z relikwiami świętego Stanisława i świętej Doroty. Początek w Bazylice garnizonowej pw. św. Elżbiety, zakończenie Mszą świętą w kościele świętych Stanisława, Wacława i Doroty przy ul. Świdnickiej.

10.  Zapraszamy na Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Niepokalanowa w sobotę 25 września. Będziemy modlić się w intencji osób uzależnionych od alkoholu i wszelkich innych nałogów. Szczegóły na plakatach i u ks. Piotra.

11.  W niedzielę, 26 września zapraszamy do katedry na Wieczór Tumski o godzinie 19.30, poświęcony błogosławionemu kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, Prymasowi Polski.

12.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie NMP Bolesnej,
w sobotę święto św. Stanisława Kostki.

13.  W ubiegłą niedzielę na renowację tabernakulum katedralnego zebralismy na tacę kwotę 9.008,53 zł, 10 Euro i 5 dolarów oraz od darczyńców indywidualnych kwotę 6.220 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.

14.  W dzisiejszą niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi po Mszach świętych zbiórkę do puszek na pomoc  dla Afgańczyków.

15.  W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na działalnosć Katolickiego Radia Rodzina.

16.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”,
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.