7 NIEDZIELA WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 29.05.2022r. – 04.06.2022 r.

1.      W tym tygodniu będziemy przeżywać:we wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w środę wspomnienie św. Justyna-męczennika; w piątek wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

2.      We wtorek 31 maja przypada 4 rocznica śmierci ks. inf. Adama Drwięgi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Jego intencji podczas Mszy Św. o godz. 18:30. O 17:30 zapraszamy na modlitwę przy grobie ks. Infułata na cmentarzu przy ul. Bujwida.

3.      Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy na zakończenia nabożeństwa majowego a od środy na zakończenie nabożeństwa czerwcowego.

4.      Do końca maja nabożeństwo majowe o godz. 18:00. Od środy nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. wieczornej.

5.      W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się za dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

6.      W czwartek o godz. 18:00 „Droga światła” połączona z nabożeństwem czerwcowym.

7.      W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorna Msza święta o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą po Mszy Św. o godz. 18:30. Zakończenie godziny Św. o 20:30. W piątek spowiedź w Katedrze od godz. 6:30 do 13:00 i od 17:00 do 19:00.  Msza święta z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9:00 i 18:30. W sobotę Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 9:00, następnie zmiana tajemnic różańcowych. Spowiedź w sobotę od 8:00 do 13:00 i od 18:00 do 19:00.

8.      W dniu beatyfikacji Sióstr Elżbietanek, 11.06.2022r. o godz. 18:30 w Hali Stulecia odbędzie się muzyczne uwielbienie pod hasłem: „Wierne miłości”. W zakrystii można zapisać się na darmowe bilety wejściowe na to wydarzenie.

9.      W sobotę zapraszamy na „Spotkanie w Anielskiej Sprawie” z ks. Marcello Stanzione. O godz. 18:30 Msza Św. z homilią a po niej konferencja „Św. Michał Archanioł-misja końca czasów”.

10.  W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.  Przypominamy, że wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii Wielkanocnej kończy się tydzień po okresie wielkanocnym. Niedziela Zesłania Ducha Św. będzie jednocześnie pierwszą niedzielą czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.

11. Od przyszłej niedzieli Msze Św. o godz. 16:30 sprawujemy w kolegiacie pw. św. Krzyża. Do końca a o 21:00 w katedrze sprawujemy dodatkową Mszę swiętą.

12. Zespół Szkół Salezjańskich zaprasza 29 maja na festyn z okazji 5-lecia szkoły. Więcej informacji.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Nowe Życie”.