26 NIEDZIELA ZWYKŁA 26.09.2022r. – 01.10.2022 r.

1.      Zapraszamy dziś do katedry na Wieczór Tumski o godz. 19:30, poświęcony obrazowi Matki Bożej Adorującej.

2.      W tym tygodniu przeżywamy: we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo; w środę wspomnienie św. Wacława; w czwartek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek wspomnienie św. Hieronima; w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

3.      W środę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:30 w intencji Księdza Rafała z racji imienin.

4.      Od soboty zapraszamy na nabożeństwa październikowe o godz. 17:45 w katedrze. Dla dzieci różaniec w kościele św. Idziego w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 17:00.

5.      W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic o godz. 9:00.

6.      W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca Parafialny Zespół Caritas poprowadzi zbiórkę do puszek na cele charytatywne naszej parafii.

7.      Zapraszamy na spotkanie modlitewne w najbliższy piątek. O godz. 18:30 Msza Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież. Kandydaci do bierzmowania i ich rodzice po modlitwie - ok. godz. 20:30 - są zaproszeni na spotkanie organizacyjne w domu parafialnym.

8.       8 października(sobota)odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. PLAKAT

9.       Prowadzimy zapisy dzieci do I Komunii Św. i uczniów klas VIII i szkół średnich do bierzmowania. Deklarację zgłoszeniową można odebrać w zakrystii katedralnej i kancelarii. Zapisy trwają do końca września.

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Nowe Życie”.