27 NIEDZIELA ZWYKŁA 2.10.2022r. – 08.10.2022 r.

1.      Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Parafialny Zespół Caritas poprowadzi zbiórkę do puszek na cele charytatywne naszej parafii.

2.      W tym tygodniu przeżywamy: we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; w piątek wspomnienie NMP Różańcowej.

3.      Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w katedrze codziennie o godz. 17:45. Dla dzieci różaniec w kościele św. Idziego w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 17:00. Tę modlitwę w tym roku ofiarujemy w intencji pokoju na całym świecie. Przypominamy, że osoby modlące się na różańcu mogą zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

4.      W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek wieczorna Msza Św. o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy Św. zapraszamy na Godzinę Świętą. Zakończenie Godziny Świętej o 20:30. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 6:30 do 13:00 i od 17:00 do 19:00. Msze Św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9:00 i 18:30.

5.      Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci na zbiórkę dla kandydatów w czwartek 06.10. o godz. 17:00 w katedrze.

6.      Spotkanie pielgrzymkowe grupy 21 w sobotę 8.10. o godz. 17:00 w kościele św. Idziego.

7.      Piesza pielgrzymka do Trzebnicy po hasłem: „Idziemy razem!” wyruszy 15.10.2022r. W zakrystii zapisy na autobus powrotny - koszt 25 zł.

8.      W niedzielę 16 października będziemy przezywać XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy”.

9.      Zapraszamy na wystawę ikon pt. „Oblicze Matki” w dniach 8-21.10. w kościele pw. Trójcy Świętej. Więcej informacji na plakacie.

10.  W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace renowacyjne w naszej katedrze.

11.  Od przyszłej niedzieli będą dostępne karty na modlitwę wypominkową za zmarłych.

12.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Nowe Życie”.