28 NIEDZIELA ZWYKŁA 09.10.2022r. – 15.10.2022 r.

1.      Dzisiejsza ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace renowacyjne w naszej katedrze.

2.      W tym tygodniu przeżywamy: w czwartek wspomnienie św. Honorata Koźmińskiego; w sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa; w niedzielę uroczystość św. Jadwigi Śląskiej - głównej patronki śląska i Archidiecezji Wrocławskiej.

3.      Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w katedrze codziennie o godz. 17:45. Dla dzieci różaniec w kościele św. Idziego w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 17:00. Tę modlitwę w tym roku ofiarujemy w intencji pokoju na całym świecie. Przypominamy, że osoby modlące się na różańcu mogą zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

4.      We wtorek, 11.10., zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:30 i modlitwę o uzdrowienie za przyczyną bł. Sióstr Męczenniczek ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Szczególnie będziemy modlić się za osoby, które doznały w swoim życiu przemocy.

5.      W czwartek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godzinie 17:45 modlitwa różańcowa, o godzinie 18:30 Msza święta. Po Mszy Św. procesja. Prosimy zabrać świece.

6.      Piesza pielgrzymka do Trzebnicy po hasłem: „Idziemy razem!” wyruszy 15.10.2022r. Wyjście z katedry o godzinie 6:00. W zakrystii zapisy na autobus powrotny - koszt 25 zł.

7.      W niedzielę 16 października będziemy przezywać XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy”. Po Mszach Św. odbywa się zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży w ramach działania Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

8.      Zapraszamy 20.10.2022r. o godz. 19:30 na kolejną katechezę dla dorosłych dotyczącą Eucharystii.

9.      Karty wypominkowe na listopadową modlitwę za zmarłych wyłożone są na stoliku z prasą. Wypełnione karty prosimy składać w skrzynce intencyjnej przy bocznym wejściu do Katedry. Dziękujemy za składane ofiary przy tej okazji.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Nowe Życie”.