29 NIEDZIELA ZWYKŁA 16.10.2022r. – 22.10.2022 r.

1.      Dziś przypada kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

2.      W tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego; we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty; w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego; w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II.

3.      Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w katedrze codziennie o godz. 17:45. Dla dzieci różaniec w kościele św. Idziego w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 17:00. Tę modlitwę w tym roku ofiarujemy w intencji pokoju na całym świecie.

4.      We wtorek o godz. 9:00 Msza Św. Inauguracyjna rok akademicki na PWT.

5.      W czwartek kolejne spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Zbiórka o godz. 17:00 przy bocznym wejściu do katedry.

6.      Zapraszamy w czwartek, 20.10.2022r., o godz. 19:30 do Domu Katechetycznego na kolejną katechezę dla dorosłych dotyczącą Eucharystii.

7.      Otwarcie wystawy ikon Matki Bożej w katedrze odbędzie się w sobotę (22.10.) po Mszy Św. o godz. 9:00.

8.      Najbliższa niedziela, 23.10., to Niedziela Misyjna. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

9.      Karty wypominkowe na listopadową modlitwę za zmarłych wyłożone są na stoliku z prasą. Wypełnione karty prosimy składać w skrzynce intencyjnej przy bocznym wejściu do Katedry. Dziękujemy za składane ofiary przy tej okazji.

10.Od poniedziałku 17.10. można rezerwować i zamawiać intencje na Mszę Św. na rok 2023.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Nowe Życie”.