Company Logo


33 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.11.2022r. – 19.11.2022 r.

1.      Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Na ten cel zbierane są ofiary do puszek. Także dziś przypada Światowy Dzień Ubogich. Zapraszamy w czwartek, 17.11.2022r. o godz. 19:30 do domu katechetycznego na katechezę o prześladowanych chrześcijanach.

2.      Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone będą na prace remontowe w katedrze.

3.      W środę przeżywamy uroczystość poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej. Msze Św. będą sprawowane jak w dzień powszedni. Zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do MB Adorującej. O godz. 18:30 uroczysta Msza Święta.

4.      W tym tygodniu przeżywamy: w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej; w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

5.      Ostatnie w tym roku nabożeństwa wypominkowe będąw poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 17:45. Msza Św. za zmarłych polecanych w wypominkach sprawowana będzie 18 listopada o godz. 18:30. Karty wypominkowe wyłożone są na stoliku z prasą. Wypełnione karty prosimy składać bezpośrednio w zakrystii. Dziękujemy za składane ofiary przy tej okazji.

6.      Zapraszamy młodzież od klasy 7 i starszą na wyjazd do Barda w sobotę 19.11. W programie spacer po górach, Msza Św., integracja. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

7.      Zapraszamy do katedry na oratorium poświęcone Matce Bożej „Miażdżąca głowę węża” w sobotę o godz. 19:30.

8.      Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ofiary na tacę składane w tym dniu będą przeznaczone na rozbudowę i budowę nowych świątyń w naszej Archidiecezji. Tego dnia przeżywać będziemy Światowy Dzień Młodzieży, który w nasze Archidiecezji odbywać się będzie jednocześnie we Wrocławiu, Oławie i Wołowie. Msza Św. dla młodych w katedrze o godz. 15:00. Więcej szczegółów na plakacie.

9.      Od przyszłej niedzieli rozprowadzane będą świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece-20 zł, małe świece-10 zł.

10.  Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w I niedzielę adwentu. Poprowadzi je ks. bp Maciej Małyga.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.