Company Logo


34 NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2022r. – 26.11.2022 r.

 

1.      Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. W naszej Archidiecezji odbywa się on jednocześnie we Wrocławiu, Oławie i Wołowie. Msza Św. dla młodych w katedrze o godz. 15:00, której przewodniczyć będzie J.E. ks. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.

 

2.      W tym tygodniu przeżywamy: wspomnienie Ofiarowania NMP; we wtorek wspomnienie św. Cecylii; w czwartek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

 

3.      Zakończyliśmy nabożeństwa wypominkowe za naszych zmarłych. Niech modlitwa Kościoła wyjedna im przebaczenie grzechów i pomoże osiągnąć szczęście wieczne. Składamy „Bóg zapłać” za włączenie się w tą modlitwę i ofiary złożone przy tej okazji.

 

4.      Parafialny zespół Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece-20 zł, małe świece-10 zł. Przy kracie można do kosza składać produkty żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.

 

5.      Zapraszamy dzieci 24.11. o godz. 17:00 do Sali katechetycznej na Bal Wszystkich Świętych. Warunkiem wejścia jest przebranie się za świętego.

 

6.       W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

 

7.      Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w sobotę I nieszporami o godz. 17:30. W niedzielę nauki na Mszach Św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:30 i 18:00. W poniedziałek, wtorek i środę nauki na Mszach o godz. 6:30, 9:00 i 18:30. Rekolekcjom przewodniczy ks. bp Maciej Małyga, biskup pomocniczy naszej Archidiecezji.

 

8.      W przyszłą niedzielę na każdej Mszy świętej poświęcimy opłatki, które będziemy mogli zabrać do naszych domów. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na prace konserwatorskie podejmowane w Katedrze.

 

9.      Roraty będą sprawowane w Katedrze od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, a w soboty o godz. 8:00. W okresie adwentu nie będzie Mszy świętej o godz. 7:00. Dla dzieci Roraty w katedrze od poniedziałku do środy o godz. 18:30.

 

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.