Company Logo


1 NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022r. – 04.12.2022 r.

1.     Dzisiejszą I niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego.

2.     Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Dziś nauki na wszystkich Mszach Św. W poniedziałek, wtorek i środę nauki na Mszach o godz. 6:30, 9:00 i 18:30. Rekolekcjom przewodniczy ks. bp Maciej Małyga, biskup pomocniczy naszej Archidiecezji.

3.     Roraty w Katedrze od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, a w soboty o godz. 8:00. W okresie adwentu nie będzie Mszy świętej o godz. 7:00. Dla dzieci Roraty w katedrze od poniedziałku do środy o godz. 18:30.

4.     W adwentowe wtorki o godzinie 19.30 zapraszamy na spotkania ze słowem Bożym – Lectio divina, które prowadzi ks. Rafał Swatek.

5.     Dziś na każdej Mszy Św. błogosławimy opłatki. Pobłogosławione opłatki możemy zabrać do naszych domów z zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na prace konserwatorskie podejmowane w Katedrze.

6.     Parafialny zespół Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece-20 zł, małe świece-10 zł. Przy kracie można do kosza składać produkty żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii. Można nabyć kalendarz misyjny i obrazy MB Adorującej.

7.     Ponownie Witamy w parafii diakona Marcina Jakimów, który kontynuuje praktykę duszpasterską.

8.     W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w środę święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

9.     W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorna Msza Św. o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy Św. zapraszamy na Godzinę Świętą. Zakończenie Godziny Świętej o 20:30. Spowiedź pierwszopiątkowa od 6:30 do 13:00 i od 17:00 do 19:00. W piątek Msza Św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9:00 i 18:30. W sobotę Msza Św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9.00, następnie zmiana tajemnic różańcowych.

10. W niedzielę, 04.12. o godz. 10:00 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na katechezę. Spotkanie w domu katechetycznym (ul. Kanonia).

11. Po nowym roku rozpoczniemy wizytę duszpasterską - „kolędę”. Z „kolędą” udamy się do rodzin z terenu naszej parafii, które zaproszą duszpasterza do swojego domu. Zgłosić się można wypełniając papierowe zaproszenie (wyłożone na stoliku z prasą) albo poprzez formularz internetowy (tylko formularz). Karty zaproszeń można składać w zakrystii, kancelarii lub wrzucić na tacę. ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 26 GRUDNIA 2022r. WŁĄCZNIE. Do zapisania wymagane jest podanie nazwiska
i imienia, adresu i telefonu kontaktowego oraz adresu mailowego. Dokładne terminy oraz informacje szczegółowe podamy później.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.