Company Logo


2 NIEDZIELA ADWENTU 04.12.2022r. – 10.12.2022 r.

1.    W dzisiejszą niedzielę przypada XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórką do puszek wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2.    Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary-patronki górników i hutników. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

3.    Roraty w Katedrze od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, a w soboty o godz. 8:00. Nie ma Mszy Św. o godz. 7:00. Dla dzieci Roraty w katedrze od poniedziałku do środy o godz. 18:30.

4.    W adwentowe wtorki o godzinie 19:30 zapraszamy na spotkania ze słowem Bożym – Lectio divina, które prowadzi ks. Rafał Swatek.

5.    Pobłogosławione opłatki są w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na prace renowacyjne prowadzone w Katedrze.

6.    Parafialny zespół Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece-20 zł, małe świece-10 zł. Przy kracie można do kosza składać produkty żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii. Można nabyć kalendarz misyjny i obrazy MB Adorującej.

7.    W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w środę wspomnienie św. Ambrożego; w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12:00 zapraszamy na Godzinę łaski – adorację Najświętszego Sakramentu i o godz. 13:00 Msza Św. W tym dniu podczas Mszy Św. o godz. 18:30 alumni MWSD we Wrocławiu otrzymają strój duchowny oraz zostaną włączeni do grona kandydatów do diakonatu i prezbiteratu. Msze Święte 8 grudnia w Katedrze sprawowane są w porządku powszednim. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Arcybiskupie Seniorze Marianie Gołębiewskim obchodzącym swoje święto patronalne.

8.    W najbliższy wtorek, 6 grudnia, wspominamy św. Mikołaja, biskupa Miry. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego Świętego Biskupa.

9.    W niedzielę 18.12. odbędzie się kiermasz elżbietański, podczas którego rozprowadzane będą ozdoby świąteczne wykonane przez wolontariuszy. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na organizację świąt Bożego Narodzenia i zakup żywności dla ubogich i bezdomnych korzystających z Jadłodajni prowadzonej przez Siostry Elżbietanki we Wrocławiu.

10.        Po nowym roku rozpoczniemy wizytę duszpasterską - „kolędę”. Z „kolędą” udamy się do rodzin z terenu naszej parafii, które zaproszą duszpasterza do swojego domu. Zgłosić się można wypełniając papierowe zaproszenie (wyłożone na stoliku z prasą) albo poprzez formularz internetowy (tylko formularz). Karty zaproszeń można składać w zakrystii, kancelarii lub wrzucić na tacę. ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 26 GRUDNIA 2022r. WŁĄCZNIE. Do zapisania wymagane jest podanie nazwiska i imienia, adresu i telefonu kontaktowego oraz adresu mailowego. Dokładne terminy oraz informacje szczegółowe podamy później.

11.         Ofiary składane na tacę za tydzień przeznaczone będą na prace remontowe w katedrze.

12.         Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.