Company Logo


3 NIEDZIELA ADWENTU 11.12.2022r. – 17.12.2022 r.

1.    Zapraszamy dziś na Mszę Św. o godz. 18:30 i modlitwę o uzdrowienie za przyczyną bł. Sióstr Męczenniczek ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Szczególnie będziemy modlić się za osoby, które doznały w swoim życiu przemocy.

2.    Roraty w Katedrze od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, a w soboty o godz. 8:00. Nie ma Mszy Św. o godz. 7:00. Dla dzieci Roraty w katedrze od poniedziałku do środy o godz. 18:30.

3.    W adwentowe wtorki o godzinie 19:30 zapraszamy na spotkania ze słowem Bożym – Lectio divina, które prowadzi ks. Rafał Swatek.

4.    Parafialny zespół Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece-20 zł, małe świece-10 zł. Przy kracie można do kosza składać produkty żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii. Można nabyć kalendarz misyjny i obrazy MB Adorującej. Opłatki do nabycia w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na prace remontowe w katedrze.

5.    W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Łucji; w środę wspomnienie św. Jana od Krzyża.

6.    W niedzielę 18.12. odbędzie się kiermasz elżbietański, podczas którego rozprowadzane będą ozdoby świąteczne wykonane przez wolontariuszy. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na organizację świąt Bożego Narodzenia i zakup żywności dla ubogich i bezdomnych korzystających z Jadłodajni prowadzonej przez Siostry Elżbietanki przy ul. Świętego Józefa we Wrocławiu.

7.    19.12. zapraszamy na Nowennę do św. Józefa.

8.    Zapraszamy w poniedziałek 19.12. o godz. 10:00 chętne osoby do pomocy przy stawianiu i dekorowaniu choinek. W czwartek 22.12. po Mszy wieczornej zapraszamy chętne osoby do sprzątania katedry. Prosimy by zgłosić swoją chęć pomocy w zakrystii.

9.    Po nowym roku rozpoczniemy wizytę duszpasterską - „kolędę”. Z „kolędą” udamy się do rodzin z terenu naszej parafii, które zaproszą duszpasterza do swojego domu. Zgłosić się można wypełniając papierowe zaproszenie (wyłożone na stoliku z prasą) albo poprzez formularz internetowy (tylko formularz). Karty zaproszeń można składać w zakrystii, kancelarii lub wrzucić na tacę. ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 26 GRUDNIA 2022r. WŁĄCZNIE. Dokładne terminy oraz informacje szczegółowe podamy później.

10.        Dziękujemy za ofiary złożone na tacę - przeznaczone są na prace remontowe w katedrze.

11.          Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.