Company Logo


4 NIEDZIELA ADWENTU 18.12. – 24.12.2022 r.

Dzisiaj Siostry Elżbietanki przeprowadzają przed Katedrą kiermasz bożonarodzeniowy, z którego dochód przeznaczony będzie na przygotowanie świątecznych posiłków dla ubogich z jadłodajni prowadzonej przez Siostry przy ul. Św. Józefa.

2. Roraty w Katedrze od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, a w soboty o godz. 8:00. Nie ma Mszy Św. o godz. 7:00. Ostatnie Roraty dla dzieci w katedrze od poniedziałku do środy o godz. 18:30.

3. W adwentowe wtorki o godzinie 19:30 zapraszamy na spotkania ze słowem Bożym – Lectio divina.

4. Spowiedź w Katedrze od poniedziałku do piątku od godz. 6:30 do 13:00 i od 16:00 do 19:00.  W wigilię Bożego Narodzenia spowiedź będzie od godz. 8:00 do 12:00. O godzinie 12:00 Katedra zostanie zamknięta do godziny 21:00. Spowiedź w oktawie Bożego Narodzenia na początku Mszy Świętych.

5. Przy kracie można do kosza składać produkty żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii. W zakrystii można nabyć duże Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom-20 zł. Można nabyć też kalendarz misyjny i obrazy MB Adorującej. Opłatki do nabycia w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na prace remontowe w katedrze.

6. Jutro zapraszamy na Nowennę do św. Józefa o godz. 18:00.

7. 21 grudnia na pl. Nowy Targ Urząd Miejski Wrocławia wraz z prezydentem Wrocławia będą rozdawali paczki świąteczne dla potrzebujących z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Można przyłączyć się do tego dzieła niesienia pomocy innym przynosząc ciasta i pierniki. Wypieki można przynosić w dniu 21 grudnia na pl. Nowy Targ do godz. 10:15 lub do Seminarium Duchownego przy pl. Katedralny14 w godz. od 8:00 do 10:00.

8. W sobotę, 24 grudnia o godzinie 8:00 będziemy sprawować Mszę świętą za śp. Ks. Inf. Adama Drwięgę, wieloletniego proboszcza Katedry.

9. Zapraszamy jutro o godz. 10:00 chętne osoby do pomocy przy stawianiu i dekorowaniu choinek.
W czwartek 22.12. po Mszy wieczornej zapraszamy
chętne osoby do sprzątania katedry. Prosimy by zgłosić swoją chęć pomocy w zakrystii.

10. W sobotę, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

11. Zapraszamy do Katedry w noc Bożego Narodzenia do udziału w Pasterce o godz. 22:00, której przewodniczyć będzie ks. bp Maciej Małyga, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej

12. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia Msze Święte będziemy sprawować o godz. 8:30, 10:00, 11:30 – przewodniczy o. bp. Jacek Kiciński, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej, 13:00, 16:30 i 18:30. W kolegiacie pw. św. Krzyża Msza Święta o godz. 11:00.

13. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze Święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę.  O godz. 10:00 Mszy Świętej przewodniczyć będzie ks. bp Maciej Małyga. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

14. Zapraszamy na dni skupienia dla młodzieży w Bardzie Śląskim w terminie od 28 do 30 grudnia, które poprowadzą ks. Piotr i animatorzy ze wspólnoty oazowej w naszej parafii. Informacje na plakatach. Formularz zapisów.

15. Po nowym roku rozpoczniemy wizytę duszpasterską - „kolędę”. Z „kolędą” udamy się do rodzin z terenu naszej parafii, które zaproszą duszpasterza do swojego domu. Zgłosić się można wypełniając papierowe zaproszenie (wyłożone na stoliku z prasą) albo poprzez formularz internetowy (tylko formularz). Karty zaproszeń można składać w zakrystii, kancelarii lub wrzucić na tacę. ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 26 GRUDNIA 2022r. WŁĄCZNIE. Dokładne terminy oraz informacje szczegółowe podamy 1 stycznia w Nowy Rok.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.