Company Logo


UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 25.12.2022r. – 01.01.2023r.

1.Jutro drugi dzień świąt, święto św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika. Msze Święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę.  O godz. 10:00 Mszy Świętej przewodniczyć będzie ks. bp Maciej Małyga. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

2. W tym tygodniu przeżywamy w oktawie Bożego Narodzenia: we wtorek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty - podczas Mszy świętej o 18.30 będzie pobłogosławienie wina; w środę święto Świętych Młodzianków; w piątek święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

3.W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza Święta na zakończenie starego roku o godz. 18:30. Po Mszy nabożeństwo eucharystyczne z uroczystym Te Deum i adoracja do godz. 24:00. O północy Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku.

4.W niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023. Msze Święte będą sprawowane o godz. 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:30, 18:30, w Kolegiacie Św. Krzyża: 11:00.

5. Spowiedź w katedrze do 2. stycznia będzie tylko na początku każdej Mszy świętej.

6. Zapraszamy na dni skupienia dla młodzieży w Bardzie Śląskim w terminie od 28 do 30 grudnia, które poprowadzą ks. Piotr i animatorzy ze wspólnoty oazowej w naszej parafii. Informacje na plakatach.

7.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.

8. Dziękujemy spowiednikom za posługę w konfesjonale przed świętami, księżom wikariuszom, siostrom zakrystiankom, diakonowi, pracownikom katedry i wszystkim osobom, które poświęciły swój czas za przygotowanie i udekorowanie katedry na święta

9.Dziękujemy Fundacji Świętego Jana Chrzciciela we Wrocławiu oraz dobroczyńcom za podarowanie ruchomej szopki dla naszej katedry.

10. Parafianom i Gościom składamy życzenia błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Chrystus obdarza nas swoim pokojem.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.