Company Logo


22 NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2023r. – 09.09.2023r.

1.       W tym tygodniu będziemy przeżywać: w piątek święto Narodzenia NMP (MB Siewnej).

 

2.       Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Macieja Zacharczuka – nowego wikariusza i diakona Przemysława Pieczkowskiego, który rozpoczyna praktykę duszpasterską.

 

3.       Spotkanie Parafialnego Zespołu Presynodalnego we wtorek 5 września 2023 r. o godz. 19:30 w sali nr 6 domu katechetycznego. Zapraszamy wszystkich zapisanych do grupy oraz tych, którzy chcieliby włączyć się w prace zespołu.

 

4.       W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Wieczorna Msza święta o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą po Mszy Św. o godz. 18:30. Zakończenie godziny Św. o 20:30.

 

5.       Chór Katedralny ogłasza jesienny nabór. Przesłuchanie dla Pań w środę a dla Panów w czwartek o godz. 19:30. Przesłuchania odbędą się w sali nr 7 Domu Katechetycznego. Szczegółowych informacji można zasięgnąć u p. organisty Jakuba.

 

6.       Prowadzimy zapisy młodzieży klas 8 do Bierzmowania. Formularz zgłoszeniowy można pobrać w zakrystii lub kancelarii. Zapisy trwają do 15 września.

 

7.       Za tydzień, 10 września, o godz. 10:00 zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. na spotkanie do domu katechetycznego. Na spotkaniu podamy datę I Komunii świętej w naszej parafii.

 

8.       Przygotowanie do bierzmowania osób dorosłych (powyżej 19 roku życia) prowadzi Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej. Nowa edycja kursu rozpocznie się 26 września.

 

9.       W piątek 15 września na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie naszej archidiecezji. Organizujemy wyjazd autokarem na czuwanie. Wyjazd z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w zakrystii katedralnej.

 

10.   Zapraszamy na diecezjalne spotkanie młodych na Ślęży w sobotę 23 września. Więcej informacji i formularz do zapisów na stoliku z prasą. Zapraszamy szczególnie uczniów klas 7 i 8 i szkół ponadpodstawowych.

 

11.   W zakrystii można nabyć książkę ks. Aleksandra Radeckiego „Słownik wyrazów i pojęć coraz bardziej obcych”. Książka dostępna jest tylko w katedrze. W tygodniu można ją nabyć w kiosku z biletami. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na remont nawy głównej naszej katedry.

 

12.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Parafialny Zespół Caritas zbiera dziś ofiary do puszek na działalność charytatywną w naszej parafii.

 

13.  W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na prace remontowe prowadzone w katedrze. Dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają wspomniane prace.

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.