Company Logo


23 NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2023r. – 16.09.2023r.

1.      Dziś o godz. 10:00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. Na spotkaniu podamy datę I Komunii świętej w naszej parafii.

 

2.      W tym tygodniu kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

3.      W tym tygodniu będziemy przeżywać: we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi; w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma; w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek wspomnienie NMP Bolejnej; w sobotę wspomnienie śś. Korneliusza i Cypriana.

 

4.      W czwartek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W kolegiacie pw. św. Krzyża Msza Św. z racji odpustu będzie celebrowana o godz. 11:00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego z udziałem Kapituły kolegiackiej Świętego Krzyża.

 

5.      W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na różaniec fatimski.

 

6.      Prowadzimy zapisy młodzieży klas 8 do Bierzmowania. Formularz zgłoszeniowy można pobrać w zakrystii lub kancelarii. Zapisy trwają do 15 września.

 

7.      W niedzielę 17 września o godz. 16:00 doroczna procesja dziękczynno-błagalna z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty. Początek w Bazylice garnizonowej pw. św. Elżbiety, zakończenie Mszą Św. w kościele św. Stanisława, Wacława i Doroty przy ul. Świdnickiej.

 

8.      W piątek 15 września na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie naszej archidiecezji. Organizujemy wyjazd autokarem na czuwanie. Wyjazd z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w zakrystii katedralnej. Wyjazd o godz. 14:30 spod kościoła św. Marcina. Koszt – 70zł.

 

9.       Zapraszamy na diecezjalne spotkanie młodych na Ślęży w sobotę 23 września. Więcej informacji i formularz do zapisów na stoliku z prasą. Zapraszamy szczególnie uczniów klas 7 i 8 szkół ponadpodstawowych.

 

10.  W zakrystii można nabyć książkę ks. Aleksandra Radeckiego. Książka dostępna jest tylko w katedrze. W tygodniu dostępna jest w kiosku z biletami. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na remont nawy głównej naszej katedry.

 

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.

 

12.  Dzisiejsza taca przeznaczona na prace remontowe prowadzone w katedrze.

 

13. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Katolickie Radio i TV Rodzina.

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.