Company Logo


24 NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2023r. – 22.09.2023r.

1.      Dziś o godz. 16:00 doroczna procesja dziękczynno-błagalna z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty. Początek w Bazylice garnizonowej, zakończenie Mszą Św. w kościele św. Stanisława, Wacława i Doroty przy ul. Świdnickiej.

 

2.      Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Katolickie Radio i TV Rodzina.

 

3.      Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

 

4.      W tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki; w środę wspomnienie św. męczenników koreańskich Andrzeja, Pawła i Towarzyszy; w czwartek święto św. Mateusza Apostoła; w sobotę wspomnienie św. o. Pio.

 

5.      Przyszłą niedzielę, 24 września, w Kościele będziemy obchodzili jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

6.      Spotkanie synodalne rejonu Wrocław-Katedra, Wrocław-Sępolno odbędzie się w poniedziałek 25.09. o godz. 19:30 w katedrze.

 

7.      Zapraszamy na katechezy dla dorosłych w każdy 3 czwartek miesiąca. Najbliższa odbędzie się w czwartek 21.09. o godz. 19:30 w domu katechetycznym w sali nr 6 (ul. Kanonia 11). Prowadzi ks. Piotr Rozpędowski.

 

8.      Prowadzimy zapisy dzieci doI Komunii Św. Deklarację zgłoszeniową można odebrać w zakrystii katedralnej i kancelarii. Zapisy trwają do końca września.

 

9.      W zakrystii można nabyć książkę ks. Aleksandra Radeckiego. Książka dostępna jest tylko w katedrze. W tygodniu dostępna jest w kiosku z biletami. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na remont nawy głównej naszej katedry.

 

10.  Zachęcamy do obejrzenia w nawie bocznej katedry wystawy poświęconej słudze Bożemu ks. Aleksandrowi Zienkiewiczowi.

 

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.