VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 – 27.05.2017 r.

1. Nabożeństwa majowe w Katedrze codziennie o godzinie 18.00.

2. Sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii udzieli J.E. Ks. Bp. Andrzej Siemieniewski w piątek, 26 maja o godzinie 18.00 w Kolegiacie pw. Świętego Krzyża.

3. Od poniedziałku do środy przypadają Dni modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo dla pracy ludzkiej.

4. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w czwartek o godzinie 19.15 w kościele pw. św. Idziego.

5. Zapraszamy do udziału w kursie „Nowe życie”, pogłębiającym duchowy aspekt wiary w dniach od 9 do 11 czerwca. Szczegóły na plakacie przy wejściu głównym do Katedry.

6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Chrystusa.

7. Święcenia kapłańskie w Katedrze w sobotę o godzinie 10, których udzieli J.E. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny Matropolita Wrocławski 15 diakonom naszego MWSD we Wrocławiu.

8. Nabożeństwo majowe w przyszłą niedzielę wyjątkowo pół godziny wcześniej, o godzinie 17.30. Poprowadzi je jeden z nowo wyświęconych kapłanów.

9. W niedzielę, 28 maja po Mszy św. o godzinie 13 zapraszamy na koncert pieśni maryjnych w wykonaniu chóru „Basilica Cantans”.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 – 20.05.2017 r.

1. Nabożeństwa majowe w Katedrze codziennie o godzinie 18.00.

2. Wczoraj nasz parafianin, diakon Marcin Wachowiak w Katedrze otrzymał święcenia diakonatu z rąk J. E. Ks. Biskupa Jacka Kicińskiego. Jego osobę polecamy pamięci modlitewnej wiernych.

3. W przyszłą niedzielę I Komunia święta w parafii Katedralnej podczas Mszy świętych  w Kolegiacie pw. Świętego Krzyża o godzinie 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 11.00.

4. Sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii udzieli J.E. Ks. Bp. Andrzej Siemieniewski w piątek, 26 maja o godzinie 18.00 w Kolegiacie pw. Świętego Krzyża.

5.  Małżeństwa zapraszamy do udziału w rekolekcjach „Wspólna droga” w dniach od 19 do 21 maja br. Szczegóły na plakacie przy wejściu głównym do Katedry.

6. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.

7. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin
w naszej parafii.

8.W niedzielę, 28 maja po Mszy św. o godzinie 13 zapraszamy na koncert pieśni maryjnych w wykonaniu chóru „Basilica Cantans”.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

07 – 13.05.2017 r.

1. Nabożeństwa majowe w Katedrze codziennie o godzinie 18.00.

2. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze święte jak w dzień powszedni.

3. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w czwartek o godzinie 19.15 w kościele pw. św. Idziego.

4. W tym tygodniu przeżywamy Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.

5. W sobotę o godzinie 10.00 święcenia diakonatu, których udzieli J. E. Ks. Bp Jacek Kiciński. Wśród święconych jest nasz parafianin Marcin Wachowiak.

6. W sobotę przypada 100-lecie pierwszych Objawień Fatimskich. Zapraszamy na Mszę świętą i procesję fatimską o godzinie 18.30. Uroczystości będzie przewodniczyć J. E. Ks. Bp Jacek Kiciński. Podczas uroczystości zostanie poświęcona figura NMP Fatimskiej, którą otrzymaliśmy w darze dla Katedry.

7. Małżeństwa zapraszamy do udziału w rekolekcjach „Wspólna droga” w dniach od 19 do 21 maja br. Szczegóły na plakacie przy wejściu głównym do Katedry.

8. Kandydaci do bierzmowania mają próbę w czwartek o godz. 17.00 w dolnym kościele św. Krzyża

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

23 – 29.04.2017 r.

1. Bierzmowanie młodzieży naszej parafii będzie miało miejsce 26 maja o godzinie 18.00 w Kolegiacie pw. Św. Krzyża.

2. W środy o godzinie 18.00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Adorującej. Zapraszamy również na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godziny 16 do 18.15 w kaplicy Zmartwychwstania Pańskiego. Przypominamy, że w tym roku przypada 20. Rocznica 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu i Koronacji Obrazu Matki Bożej Adorującej przez świętego Jana Pawła II.

3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski, we wtorek święto św. Marka Ewangelisty, w sobotę św. Katarzyny ze Sieny, Patronki Europy.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

16. – 22.04.2017 r.

1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte w Katedrze jak w każda niedzielę. W Kolegiacie św. Krzyża o 11.00. Nie będzie Mszy świętej w kościele św. Idziego o 10.00. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

2. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego w Niedzielę Zmartwychwstania  i w Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 18.15, w pozostałe dni oktawy wielkanocnej o godzinie 18.00 w kaplicy Zmartwychwstania.

3. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Prosimy też o przyniesienie skarbonek z jałmużną wielkopostną.

4. Zachęcamy o lektury prasy katolickiej.