Company Logo


22. Niedziela Zwykła

01 – 08.09.2018 r.

1. W naszej katedralnej parafii z dniem dzisiejszym rozpoczyna pracę jako wikariusz Ks. mgr lic. Mateusz Michoń. Ks. Mateusz ukończył studia doktoranckie z zakresu katechetyki na KUL i będzie pracował również w Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej w Wydziale Katechetycznym. Serdecznie witamy i życzymy wiele łask Bożych.
2. Witamy również praktykantów: diakona Michała Miśkiewicza i akolitę Tomasza Zalwowskiego i życzymy owocnej praktyki duszpasterskiej.
3. Dziś o 19 w Kolegiacie pw. św. Krzyża ostatni koncert w ramach festiwalu „Wrocławskie Lato Organowe – Non sola scripta”. Szczegóły na plakatach. 
4. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca do Kolegiaty pw. św. Krzyża od godziny 16.30 do 17.30. Jest to spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego.
5. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018 w przyszłą niedzielę 
o godzinie 11. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli. Podczas Mszy świętej poświęcenie przyborów szkolnych.
6. W przyszłą niedzielę wznawiamy Msze święte dla dzieci przedszkolnych w kościele pw. św. Idziego o godzinie 10.00.
7. Zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum wraz z rodzicami na spotkanie dotyczące przygotowania do Sakramentu Bierzmowania w przyszła niedzielę, które rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 18.30. Już dziś w zakrystii można odebrać ramowy plan spotkań przygotowujących do Bierzmowania.
8. W przyszłą niedzielę zbiórka na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.
9. W środę 12 września o godzinie 18.00 zapraszamy na uroczystość ku Czci Matki Bożej Zwycięskiej czczonej w Katedrze Wrocławskiej w obrazie „Madonny Adorującej”. W uroczystości będą uczestniczyć kapłani dekanatu Wrocław-Katedra.
10. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła, w sobotę święto Narodzenia NMP. 
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz wrześniowy numer miesięcznika „Nowe Życie”.

13 niedziela zwykła

01 – 07.07.2018 r.

1. W okresie wakacyjnym, nie będzie Mszy świętej w dni powszednie o godzinie 7.00. 
W niedziele do końca września dodatkowa Msza święta w niedziele o godzinie 21 w Katedrze.
2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od 6.30 do 13.00 i od 17.00 do 19.00
3. Zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 2 – 10.08. Nasza parafia jest organizatorem Wrocławskiej grupy nr 21. Szczegółowe informacje na plakatach i u ks. Marka. Osoby, które nie będą mogły brać udziału w pielgrzymce zachęcamy do zapisywania się do uczestniczenia w grupie duchowych pielgrzymów. 
4. Dziś w Kolegiacie pw. św. Krzyża o godzinie 19 rozpoczyna się festiwal „Wrocławskie Lato Organowe – Non sola scripta”. Szczegóły na plakatach. Przypominamy o koncertach organowych w dni powszednie o godzinie 12 w kolegiacie pw. św. Krzyża.
5. Zapraszamy do obejrzenia w nawie północnej Katedry wystawy „biskup Andreas Jerin  i jego słynny ołtarz” oraz wystawy artystów Wrocławia i Dolnego Śląska poświęconej tematowi „Polska Jesień 1918-1978-2018” w kolegiacie pw. św. Krzyża od godziny 10 do 16.
6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we święto św. Tomasza Apostoła, w piątkj wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” i nowy numer miesięcznika „Nowe Życie” – z tekstem poświęconym śp. Ks. Inf. Adamowi Drwiędze. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.
8. Posiadamy płytę DVD i zdjęcia z uroczystości pogrzebowych śp. Inf. Adama Drwięgi. Zainteresowane osoby mogą je zamawiać w zakrystii w cenie 25 zł (zdjęcia) i 60 zł (DVD film 3 części).

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

27.05 – 02.06.2018 r.

1. Dzisiaj o godzinie 13.00 Msza święta prymicyjna ks. Marcina Wachowiaka. Serdecznie zapraszamy. Ksiądz Prymicjant przejdzie procesyjnie do Katedry z domu rodzinnego przy al. Matejki. Zapraszamy do towarzyszenia Prymicjantowi.
2. Nabożeństwa majowe w Katedrze codziennie o godzinie 18.00. Od piątku nabożeństwa czerwcowe po Mszy świętej wieczornej.
3. W czwartek w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w katedrze o 7.00, 16.30 18.30, w kolegiacie pw. św. Krzyża o 9.00 . Uroczysta SUMA, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Abp Józef Kupny zostanie odprawiona o godz. 9.00. Po Mszy świętej wyruszy PROCESJA DO CZTERECH OŁTARZY, która przejdzie przez ul. Katedralną, wyspę Piasek, pl. Nowy Targ, ul. Św. Katarzyny, ul. Wita Stwosza i Rynek, gdzie zakończy się przy Bazylice Św. Elżbiety w Rynku. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji. Prosimy także wszystkich o pomoc w przyniesieniu kwiatów do sypania na procesję. W imieniu J.E. Abp Józefa Kupnego i fundacji Młodzi Młodym zapraszamy serdecznie na Koncert Uwielbienia, który odbędzie się w Boże Ciała o godz. 19:00 w Święto Bożego Ciała na placu Wolności przy Narodowym Forum Muzyki. 
4. W czasie Oktawy Bożego Ciała, Msza św. o godz. 18.30 wraz z procesją eucharystyczną wewnątrz Katedry.
5. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza święta z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.30. W sobotę Msza święta ku czci Niepokalanego Serca NMP o godzinie 8.00. 
W piątek i sobotę rano księża odwiedzą chorych w ich domach. W sobotę o 17 w kościele pw. św. Idziego zmiana tajemnic różańcowych.
6. Od przyszłej niedzieli do końca września Msza święta o godzinie 16.30 będzie sprawowana w Kolegiacie pw. św. Krzyża. Natomiast w niedziele czerwca będzie dodatkowa Msza święta w Katedrze o godzinie 21.00.
7. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na organowe koncerty południowe do Kolegiaty pw. św. Krzyża. Koncerty będą trwać do połowy września. Natomiast w soboty czerwca koncerty organowe również o godzinie 14.00 w ramach festiwalu „Debiuty – Spacery Szlakiem przodków” – połączony ze zwiedzaniem kościołów na Ostrowie Tumskim. Podczas pierwszego koncertu będzie można poznać historię Kolegiaty pw. św. Krzyża.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz czerwcowy numer miesięcznika „Nowe Życie”. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
07 – 19.05.2018 r.

1. Nabożeństwa majowe w Katedrze codziennie o godzinie 18.00.
2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. O godzinie 16.00 różaniec, 
o 16.30 Msza święta, po Mszy świętej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
3. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego – zakończenie okresu wielkanocnego. W sobotę zapraszamy do katedry na wigilię uroczystości: o 18.30 Msza święta a potem czuwanie do godziny 21.
4. W przyszłą niedzielę zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Świata Pracy do Henrykowa. O godzinie 12.00 Msza święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego, o 15.00 koncert zespołu Skaldowie.
5. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach charyzmatycznych, które poprowadzi o. John Bashobora. Szczegóły na plakatach.
6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek święto św. Macieja, w środę święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
7. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na organowe koncerty południowe do Kolegiaty pw. sw. Krzyża. Koncerty będą trwać do połowy września.
8. W piątek taras widokowy katedry będzie czynny również od godziny 19.30 do 22. W tym czasie będzie można zwiedzić katedrę z przewodnikiem w dwóch turach: o 19.30 i 20.30. Cegiełki w cenie 20 zł i ulgowe 15 zł. do nabycia w tygodniu w wejściu głównym katedry.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela Dobrego Pasterza
22. – 28.04.2018 r.

 

1. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godzinie 11.00 Siostra Anna Bierzyńska ze Zgromadzenia Sióstr Magdalenek, pracująca w Katedrze jako zakrystianka, złoży śluby wieczyste. 

2. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

3. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski, w środę święto św. Marka Ewangelisty – święto patronalne Księdza Marka Leśniaka.

4. Dzisiaj zbiórka do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.

5. Chłopców i mężczyzn od 12 do 50 lat zachęcamy do wstąpienia do Katedralnej Służby Liturgicznej. Informacje w zakrystii.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.