10. niedziela zwykła

1. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze codziennie po Mszy świętej o godzinie 18.30.

2. Msza święta niedzielna o godzinie 16.30 będzie sprawowana do końca września w Kolegiacie pw. św. Krzyża.

3. Sakramentu bierzmowania młodzieży parafii katedralnej udzieli J. E. Ojciec Biskup Jacek Kiciński w przyszłą niedzielę o godzinie 16.30 w kolegiacie pw. św. Krzyża

4. Do końca maja można zapisywać się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa oraz do udziału w ramach Dni w Diecezji (20-25.07). Rekrutacja wolontariuszy na diecezjalny tydzień ŚDM trwa do 15.06. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w czasie ŚDM w parafii katedralnej prosimy o zgłaszanie się do kancelarii lub zakrystii. Zainteresowanych pomocą zapraszamy 9 czerwca (czwartek) na Mszę św. o 18.30, a po Mszy św. – spotkanie w Domu Katechetycznym.
5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.

6. Rodziny potrzebujące wsparcia dla swoich dzieci na nowy rok szkolny 2016/2017 proszone są o złożenie prośby w kancelarii parafialnej, by móc otrzymać pomoc w ramach akcji „Wyprawka dla żaczka”. Formularz podania dostępny jest w zakrystii, kancelarii i na stronie internetowej parafii.

7. Dziś do puszek możemy złożyć ofiarę na budowę świątyni „Opatrzności Bożej” w Warszawie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz majowy numer miesięcznika „Nowe Życie”.