11. niedziela zwykła

1. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze codziennie po Mszy świętej o godzinie 18.30.

2. W dzisiejszą niedzielę Sakramentu bierzmowania młodzieży parafii katedralnej udzieli J. E. Ojciec Biskup Jacek Kiciński o godzinie 16.30 w Kolegiacie pw. św. Krzyża.

3. W czwartek o godzinie 18.30 zapraszamy na Mszę świętą pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego w 3. Rocznicę ingresu i przyjęcia posłannictwa Pasterza naszej Archidiecezji.

4. Rekrutacja wolontariuszy na diecezjalny tydzień ŚDM trwa do 15.06. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w czasie ŚDM w parafii katedralnej prosimy o zgłaszanie się do kancelarii lub zakrystii.

5. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.

6. Rodziny potrzebujące wsparcia dla swoich dzieci na nowy rok szkolny 2016/2017 proszone są o złożenie prośby w kancelarii parafialnej, by móc otrzymać pomoc w ramach akcji „Wyprawka dla żaczka”. Formularz podania dostępny jest w zakrystii, kancelarii i na stronie internetowej parafii.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”