13 Niedziela zwykła

26.06. – 2.07.2016 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godzinie 18.30 dziękujemy ks. Andrzejowi Delwo za jego 5-letnią posługę w parafii katedralnej i modlimy się o potrzebne łaski w pełnieniu zadania proboszcza w parafii pw. św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach.

2.W okresie wakacyjnym Msze święte (od 1 lipca do 1 września) będą odprawiane w następującym porządku, w tygodniu: 6.30, 8.00, 9.00 (kaplica Bożego Ciała), 18.30; w niedziele: Spowiedź święta od jutra w okresie wakacyjnym w Katedrze od 6.30 do 13 i od 18 do 19.

3. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym (od 1 lipca do 1 września) będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od godziny 11 do 12 i od 16 do 18. W sprawach pilnych we wtorki i czwartki prosimy zgłaszać się po Mszy świętej wieczornej do zakrystii.

4. W środę uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w katedrze jak w każdy dzień powszedni.

5. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza święta z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.30. W sobotę Msza święta ku czci Niepokalanego Serca NMP o godzinie 8.00.  W okresie wakacyjnym odwiedziny chorych na zgłoszenie.

6. Przyjmujemy zgłoszeniu do udziału w spotkaniach z papieżem Franciszkiem w Krakowie i  na Jasnej Górze w czwartek 28 lipca o godzinie 10.30.  Szczegółowe informacje i zapisy
w zakrystii.

7.  W kolegiacie św. Krzyża również wystawa artystów plastyków Wrocławia i Dolnego Śląska „Wiara i kultura” . Czynna codziennie od 10 do 18.

8. W okresie letnim, w II niedzielę lipca i sierpnia Caritas Parafialna organizować będzie akcję „Wyprawka dla żaczka”, zbierając datki na wyposażenie tornistrów dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Jednocześnie informujemy, że przez cały okres roku szkolnego fundowaliśmy obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin i również wspomogliśmy te dzieci w wyjeździe na wakacyjny wypoczynek.

9.  W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela. Można także zamówić intencje mszalne.