17.07  – 23.07.2016 r.

1. Od 20 lipca do 25 lipca będziemy gościć w naszej parafii 100 osobową grupę młodzieży z archidiecezji Modena z północnych Włoch. W piątek zapraszamy na nabożeństwo adoracji Krzyża świętego do Kolegiaty pw. św. Krzyża o godzinie 21. W sobotę do 9.30 do 13.30 zapraszamy na Ostrów Tumski na różne wydarzenia z udziałem gości naszej Archidiecezji. Potem o godzinie 13.30 w Katedrze Msza św. w języku hiszpańskim, a w Kolegiacie pw. św. Krzyża w języku włoskim. W przyszłą niedzielę nasi goście będą uczestniczyć we Mszy świętej o godzinie 11.30 pod przewodnictwem księdza Arcybiskupa Erio Castellucci. Zwracamy się również o pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla gości, prosząc o upieczenie ciasta w tym czasie. Chętne osoby prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Dziękujemy tym, którzy już się zgłosili. Osoby przyjmujące pielgrzymów na ŚDM zapraszamy na spotkanie informujące w niedzielę, 17 lipca o godzinie 19.00 w auli Domu katechetycznego.

2. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w Kaplicy Zmartwychwstania od godziny 8.30 do godziny 13 i od 15 do 17.  Chcemy w czasie tej modlitwy modlić się szczególnie za Papieża Franciszka, uczestników i organizatorów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i we Wrocławiu, za organizatorów i uczestników spotkań z Papieżem podczas jego wizyty w Polsce.

3. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w czwartek o 19.15 w kościele pw. św. Idziego.

4. W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo kierujących pojazdami z racji wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców. Po Mszy świętej będzie można zabrać pamiątkę błogosławieństwa i umieścić ją w swoim pojeździe.

5. Dzisiaj rozpoczyna się Festiwal „Non sola Scripta” - Wrocławskie Lato Organowe. Wstępem do festiwalu jest „Organostrada” – dzisiaj pięć koncertów, w tym trzy w Kolegiacie św. Krzyża: o godzinie 14, 18 i 21. Szczegóły na plakatach.

6. W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, oraz „Nowe Życie”.