07.08 – 13.08.2016 r.

1. Serdecznie witamy księdza mgra Adriana Stefaniuka, który został skierowany do pracy duszpasterskiej w Parafii katedralnej jako wikariusz.
2. Zapraszamy na wspólną modlitwę w ramach duchowej łączności z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę codziennie do 10 sierpnia w Katedrze o godz. 18.00.
3. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w czwartek w kościele pw. św. Idziego
o godzinie 19.15.
4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek w ramach akcji Caritas „Wyprawka dla żaczka” na wyposażenie tornistrów dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Można jeszcze zgłaszać potrzebę uzyskania pomocy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
5. Informujemy, że w dniach 22-23 października planowana jest archidiecezjalna pielgrzymka samolotowa do Rzymu z Wrocławia w ramach Narodowej Pielgrzymki do Rzymu, z racji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Szczegółowe informacje otrzymamy po wakacjach.
6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, założyciela zakonu Dominikanów, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w czwartek wspomnienie św. Klary.
7. Dzisiaj zapraszamy na kolejny koncert w ramach Festiwalu „Non sola Scripta” - Wrocławskie Lato Organowe. Początek o 19 w kolegiacie pw. św. Krzyża. Szczegóły na plakatach.
8. W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.