21 – 27.08.2016 r.

1. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego z dniem 1 września po 5 latach kończy pracę duszpasterską jako wikariusz ks. mgr Grzegorz Kożak i zostaje skierowany jako wikariusz do parafii pw. św. Andrzeja Boboli we Wrocławiu Kuźnikach. Również Siostra Alina kończy swoją pracę zakrystianki katedralnej i Siostra Hanna kończy pracę zakrystianki w Kolegiacie pw. św. Krzyża. Księdzu Grzegorzowi i Siostrom chcemy podziękować za ich pracę w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 11 w Kolegiacie pw. św. Krzyża i o godzinie 18.30 w Katedrze.

2. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w czwartek w kościele pw. św. Idziego godzinie 19.15.

3. W sobotę 27 sierpnia 2016 r. odbędzie się VII Archidiecezjalna Pielgrzymka i Piknik Integracyjny osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół do Henrykowa. Szczegóły na plakacie.

4. Dzisiaj o 19.00 w Kolegiacie pw. Św. Krzyża kolejny koncert w ramach festiwalu: Wrocławskie Lato Organowe – Non sola scripta. Szczegółowe informacje na plakacie.

5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie NMP Królowej, w środę święto św. Bartłomieja Apostoła, w piątek uroczystość NMP Częstochowskiej (główna Msza święta o 18.30), w sobotę wspomnienie św. Moniki.

6. W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „L’Osservatore Romano”. Można także zamówić intencje mszalne.