28.08. – 3.09.2016 r.
1. Dzisiaj Księdzu Grzegorzowi Kozakowi, Siostrze Alinie i Siostrze Hannie dziękujemy za ich pracę w naszej parafii podczas Mszy św. o godzinie 11 w Kolegiacie pw. św. Krzyża i o godzinie 18.30 w Katedrze. Z dniem 1 września pracę duszpasterską jako wikariusz rozpoczyna ksiądz Leszek Więcek, w zakrystii katedralnej Siostry Beata i Anna ze Zgromadzenia Sióstr Magdalenek i w zakrystii kolegiaty pw. Św. Krzyża Siostra Ancilla ze Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek.

2. W poniedziałek i wtorek odbywają się Wrocławskie Dni Duszpasterskie. Msza święta o godzinie 9.00 przy ołtarzu głównym, w poniedziałek pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, we wtorek pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ignacego Deca.

3. W środę zachęcamy do modlitwy za Księdza Arcybiskupa Seniora Mariana Gołębiewskiego,z racji przypadającej 20 rocznicy konsekracji biskupiej.

4. W środę podczas Mszy świętej o godzinie 18.30 będziemy modlić się za Ojczyznę z racji 35. Rocznicy Wydarzeń Sierpniowych i powstania „Solidarności”.

5. W czwartek odpust z okazji święta patronalnego w kościele świętego Idziego. Zapraszamy na Mszę święto o godzinie 11.00, podczas której będziemy modlić się za zmarłych, którzy ponieśli śmierć podczas II wojny światowej oraz o pokój na całym świecie.

6. Od czwartku będzie sprawowana Msza święta w dni powszednie o godzinie 7.00 w Katedrze.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorna Msza święta o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Zapraszamy również dzieci i młodzież do spowiedzi na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza święta z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00i 18.30W sobotę Msza święta ku czci Niepokalanego Serca NMP o godzinie 17.00 w kościele pw. św. Idziego i zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę rano księża odwiedzą chorych w ich domach.

8. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 w Kolegiacie pw. św. Krzyża. Zapraszamy nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzież szkolną. Podczas Mszy świętej błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych.

9. Msze święte dla przedszkolaków od przyszłej niedzieli w kościele św. Idziego o godzinie 10.00.

10. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek od 11 do 12 i od 16 do 18.

11. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w czwartek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy, w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

12. W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznik „Nowe Życie”. Można też nabyć kalendarz misyjny na rok 2017.