23. Niedziela Zwykła

04.09. – 10.09.2015r.

1. Witamy w parafii katedralnej księdza mgra Leszka Więcka, który rozpoczyna pracę jako wikariusz oraz Siostrę Beatę i Siostrę Annę, które rozpoczynają pracę zakrystianek katedralnych i Siostrę Ancillę, rozpoczynającą pracę zakrystianki w kolegiacie pw. św. Krzyża.

2. W czwartek święto Narodzenia NMP. Msze święte jak w dzień powszedni. O godzinie 10.00 dodatkowa Msza święta pod przewodnictwem Ks. Abpa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego na rozpoczęcie roku szkolnego szkół katolickich Wrocławia i Henrykowa.

3. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Zapraszamy młodzież klas trzecich gimnazjum do zapisywania się poprzez deklaracje dostępne w zakrystii w Katedrze i w zakrystii w Kolegiacie Św. Krzyża. Zapisy trwają do końca września.

4. Bierzmowanie dla dorosłych przygotowanych w swoich parafiach w poniedziałek o godz. 17.00 w Katedrze.

5. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w czwartek o godz. 19.15 w kościele Św. Idziego.

6. We wtorek zapraszamy na spotkanie wspólnoty ewangelizacyjnej „Zacheusz” do kościoła pw. św. Idziego. Rozpoczęcie o 19 Mszą świętą.

7. Tworzy się przy Katedrze grupa osób pragnących modlić się wspólnie nieszporami. Zapraszamy na pierwsze spotkanie w piątek o godzinie 20.00 do kościoła pw. św. Idziego.

8. Zachęcamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja od poniedziałku do soboty od godziny 8.30 do 13 i od 15 do 18 w kaplicy Zmartwychwstania. Codziennie od poniedziałku w dni powszednie w Katedrze odmawiamy wspólnie modlitwę „Anioł Pański”. Wszystkich obecnych w Katedrze w tej godzinie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W dniach 23 i 24 września br. odbędzie się coroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka do Tronu Naszej Matki Królowej na Jasną Górę. Motto Pielgrzymki brzmi: "IDŹCIE I GŁOŚCIE Z MARYJĄ, MATKĄ ŻYWEJ EWANGELII". Parafia Katedralna organizuje wyjazd na Pielgrzymkę - nocne czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd w piątek (23 IX) o godz. 15.30 z ul. Św. Marcina. Uczestniczymy w czuwaniu od 21.00 do 2.00. Wyjazd o 2.15 i powrót do Wrocławia wczesnym rankiem. Koszt wyjazdu 40zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zachęcamy do uczestniczenia w tej szlachetnej akcji, prowadzonej przez Zespół Caritas naszej parafii. Dziękujemy również za włączenie się w akcję „Wyprawka dla żaczka”. Dzięki zebranym ofiarom mogliśmy ufundować 50 plecaków w wyposażeniem szkolnym dla dzieci
z naszej parafii.

11. W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Można także zamawiać intencje Mszy świętej.