33. Niedziela Zwykła

13 – 19.11.2016 r.

1. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych w Katedrze w dni powszednie o godzinie 17.45.

2. Zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia będzie mało miejsce w Niedzielę Chrystusa Króla, tj. 20 listopada. W dzisiejszą niedzielę nastąpi zakończenie Roku Miłosierdzia  w Diecezjach. Z tej racji zapraszamy na uroczystą Mszę święta do Katedry Wrocławskiej, o godzinie 15.00. Msza święta o godzinie 16.30 będzie sprawowana w Kolegiacie pw. św. Krzyża.

3. W środę uroczystość poświęcenia Archikatedry Wrocławskiej. Uroczysta Msza święta o godzinie 18.30, której będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Senior Marian Gołębiewski. Serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na każdej Mszy świętej będzie miał miejsce jubileuszowy akt przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana. W parafii katedralnej będziemy gościć ks. Dariusza Amrogowicza, dyrektora Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. W ramach ostatniego dnia Roku Miłosierdzia po Mszy świętej o godzinie 14.00 uroczysty koncert w wykonaniu chóru Cantilena, następnie o 15.00 Godzina Miłosierdzia  i Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 15.45 nieszpory

5. Msza z udziałem pielgrzymów, którzy biorą udział w Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę w piątek o 18.30.

6. W piątki po Mszy świętej modlitwa nieszporami.

7. Wspólnota Zacheusz zaprasza osoby dorosłe na rekolekcje „Emaus” od 18 do 20 listopada. Szczegóły na plakacie.

8. Spotkanie dla młodzieży klas III gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania w piątek, 25 listopada o godzinie 17.00 w kościele pw. św. Idziego.

9. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.

10. W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, oraz kalendarz naszej Archidiecezji i kalendarz misyjny.

11. W tym tygodniu przypada:, w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, w sobotę wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.