I Niedziela Adwentu

27.11 -3.12.2016 r.

1.       Zapraszamy na dzisiejszy Wieczór Tumski o godzinie 19.30 do Katedry. Wykład wygłosi Siostra Felicyta Iwona Szewczyk na temat „Brama niebios – rzecz o drzwiach Katedry wrocławskiej”. W części artystycznej wystąpi chór Cantores Minores Wratislavienses pod dyrekcją pana Piotra Karpety.

2.       Roraty dla dorosłych i młodzieży w katedrze o godzinie 6.30. W okresie adwentu nie będzie Mszy świętej o godzinie 7.00. Tematyka homilii roratnich będzie poświęcona Jubileuszowemu Aktowi Przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana. Dla dzieci roraty w dolnym kościele pw. Św. Krzyża od poniedziałku do piątku o godzinie 17.

3.       Pobłogosławione opłatki możemy zabrać z zakrystii do naszych domów. W przedsionku wejścia głównego katedry można nabyć świece na stół wigilijny (duże 12 zł, małe 6 zł) w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na całoroczne dożywianie dzieci w świetlicach i szkołach, pomoc edukacyjną i wypoczynek oraz leczenie. Można też nabyć kalendarze naszej archidiecezji i misyjne.

4.       W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorna Msza święta o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza święta z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.30. Dla dzieci spowiedź w kościele św. Krzyża o godzinie 16.30, następnie o 17 roraty.
W sobotę Msza święta ku czci Niepokalanego Serca NMP o godzinie 8.00.  W piątek i sobotę rano księża odwiedzą chorych w ich domach. W sobotę o 17 w kościele pw. ś-w. Idziego nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, Msza św.  i zmiana tajemnic różańcowych.

5.       Rekolekcje adwentowe w parafii katedralnej rozpoczną się w niedzielę 11 grudnia
i zakończą się w środę 14 grudnia
, dla dorosłych poprowadzi je ks. Dr Bartosz Mitkiewicz – wykładowca nauk pedagogicznych na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Temat rekolekcji dla dorosłych: <<”A kiedy zabrakło wina” – wokół papieskiej adhortacji „Amoris Laetitia”>>. Szczególnie zapraszamy małżonków.

6.       W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na dzieło pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7.       W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, nowy numer miesięcznika „Nowe Życie”.