II Niedziela Adwentu

04 – 10.12.2016 r.

1.       W dzisiejszą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na dzieło pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2.       W poniedziałek w Katedrze o godzinie 17.00 sakrament bierzmowania dla osób dorosłych przygotowanych w swoich parafiach.

3.       Roraty dla dorosłych i młodzieży w katedrze o godzinie 6.30. W okresie adwentu nie ma Mszy świętej o godzinie 7.00. Dla dzieci roraty w dolnym kościele pw. Św. Krzyża od poniedziałku do piątku o godzinie 17.

4.       W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godzinie 6.30, 8.00, 9.00, 18.30. O godzinie 10.00 uroczystość obłóczyn alumnów III roku MWSD we Wrocławiu.

5.       Rekolekcje adwentowe w Parafii Katedralnej rozpoczną się w przyszłą niedzielę 11 grudnia i zakończą się w środę 14 grudnia Dla dorosłych poprowadzi je ks. Dr Bartosz Mitkiewicz – wykładowca nauk pedagogicznych na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Temat rekolekcji dla dorosłych: <<”A kiedy zabrakło wina” – wokół papieskiej adhortacji „Amoris Laetitia”>>.

Nauki dla studentów: Niedziela godz. 18.30 (katedra), poniedziałek -wtorek godz. 20.00 nauka, następnie Msza święta w kaplicy D.A. Przystań (ul. kard. Kominka 3/5)

Nauki dla dzieci: Niedziela godz. 11.00; poniedziałek - wtorek godz. 17.00 (dolny kościoł św. Krzyża)

Nauki dla młodzieży: niedziela godz. 18.30 (katedra); poniedziałek - wtorek nauka po roratach o godz. 17.00 (dolny kościół św. Krzyża)

6.       W przyszłą niedzielę na Ostorowie Tumskim odbędzie się „Niedziela Caritas w telewizji”. Zapraszamy na prezentację Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas przy auli Papieskiego Wydziału Teologicznego.

7.       Pobłogosławione opłatki możemy zabrać z zakrystii do naszych domów. Przy wejściu głównym w przedsionku katedry można nabyć świece na stół wigilijny (duże 12 zł, małe 6 zł). Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na całoroczne dożywianie dzieci w świetlicach i szkołach, pomoc edukacyjną i wypoczynek oraz leczenie.

8.       W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.

9.       W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa.

10.    W zakrystii do nabycia najnowsza prasa katolicka: tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zachęcamy do nabycia Kalendarza Misyjnego i Kalendarza naszej Archidiecezji.