III Niedziela Wielkiego Postu

19.03 – 25.03.2016 r.

1. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30.  2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Katedrze w piątki Wielkiego Postu o godzinie 8.30 i po Mszy świętej wieczornej o godzinie 19. Dla dzieci i młodzieży w kościele pw. Św. Krzyża o godzinie 17.00.

3. Nauczycieli i wychowawców zapraszamy na rekolekcje wielkopostne do kościoła pw. św. Idziego. Początek w niedzielę o godzinie 17.00, kolejne spotkania w poniedziałek i wtorek o 19.00. Rekolekcje prowadzi ks. dr Rafał Kowalski.

4. W poniedziałek przeżywamy w Kościele uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP,
w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. jak w dzień powszedni.

W piątek, 24 marca zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18.30, podczas której będzie można złożyć deklarację duchowej adopcji dziecka poczętego.

5. Zapraszamy na wydarzenie „24 godziny dla Pana” – całodobowe uwielbienie Boga. Początek w piątek o godzinie 18.30 zakończenie w sobotę Mszą świętą o 18.30.

6. W czwartek o godzinie 19 zapraszamy na kolejną czwartkową katechezę do kościoła garnizonowego pw. Św. Elżbiety przy Rynku. Wygłosi ją ks. dr hab. Dariusz Oko na temat: „Gender – zagrożenia dla dzieci, młodzieży i rodziny”. Po katechezie adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji Caritas. Można nabywać czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 5 zł, paschaliki w cenie 3. Produkty żywnościowe prosimy składać w zakrystii.

8. Rekolekcje Wielkopostne w Katedrze rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu, 2 kwietnia. Poprowadzi je Ks. Prof. Dr hab. Rajmund Pietkiewicz, Prorektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.