IV Niedziela Wielkiego Postu

26.03 – 01.04.2016 r.

1. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Katedrze w piątki Wielkiego Postu o godzinie 8.30 i po Mszy świętej wieczornej o godzinie 19. Dla dzieci i młodzieży w kościele pw. Św. Krzyża o godzinie 17.00. W najbliższe piątek o 14.00 w Katedrze nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla chorych i niepełnosprawnych.

3. Rekolekcje Wielkopostne w Katedrze rozpoczną się za tydzień, w V Niedzielę Wielkiego Postu, 2 kwietnia i będą trwać do środy, 5 kwietnia. Poprowadzi je Ks. Prof. Dr hab. Rajmund Pietkiewicz, Prorektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Temat „Ja jestem Zmartwychwstanie i Życie”.

4. W czwartek o godzinie 19 zapraszamy na kolejną czwartkową katechezę do kościoła garnizonowego pw. Św. Elżbiety przy Rynku. Wygłoszą ją ks. bp. Andrzej Siemieniewski i ks. bp. Jacek Kiciński na temat: „Amoris Laetitia – co powiedział, a czego nie powiedział Papież Franciszek”. Po katechezie adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W sobotę Msza święta ku czci Niepokalanego Serca NMP o godzinie 8.00 z racji I soboty miesiąca. W sobotę rano księża odwiedzą chorych w ich domach. W sobotę o 17 w kościele pw. św. Idziego zmiana tajemnic różańcowych.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 13 koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu chóru „Basilica cantans”.

7. Serdecznie zachęcamy do udziału w wielkopostnej akcji Caritas. Można nabywać czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 5 zł, paschaliki w cenie 3. Produkty żywnościowe prosimy składać w zakrystii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Można też zamawiać intencje mszalne.