V Niedziela Wielkiego Postu

02 – 08.04.2017 r.

1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne w Katedrze, będą trwać do środy, 5 kwietnia. Nauki głoszone w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.30. W środę spowiedź święta rekolekcyjna od 8 do 9 i od 17 do 19 Rekolekcje prowadzi je Ks. Prof. Dr hab. Rajmund Pietkiewicz, Prorektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Temat „Ja jestem Zmartwychwstanie i Życie”.

2. Dzisiaj po Mszy świętej o 13 koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu chóru „Basilica cantans”.

3. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Katedrze w piątki Wielkiego Postu o godzinie 8.30 i po Mszy świętej wieczornej o godzinie 19. Dla dzieci i młodzieży w Kolegiacie pw. Św. Krzyża o godzinie 17.00.

5. W czwartek o godzinie 19 zapraszamy na kolejną czwartkową katechezę do kościoła garnizonowego pw. Św. Elżbiety przy Rynku. Wygłosi ją pani dr Maria Ciesielska na temat: „Toksyczne matryce relacji domowych”. Po katechezie adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek wieczorna Msza święta o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza święta z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.30.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielki Tydzień Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Msze święte jak w każdą niedzielę. Główna Msza święta będzie sprawowana o godzinie 15.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego z udziałem młodzieży naszej Archidiecezji  w ramach Niedzieli Młodych. Poprzedzi ją procesja z palmami, która rozpocznie się o godzinie 14 przy kościele pw. św. Marcina.

8. Serdecznie zachęcamy do udziału w wielkopostnej akcji Caritas. Można nabywać paschaliki w cenie 3. Produkty żywnościowe prosimy składać w zakrystii.

9. W Niedzielę Palmową Siostry Elżbietanki będą sprzedawać palmy i świąteczne stroiki. Dochód przeznaczony jest na śniadanie wielkanocne dla bezdomnych w jadłodajni, które prowadzą Siostry przy ul. Św. Józefa.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Można też zamawiać intencje mszalne.