V NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 – 20.05.2017 r.

1. Nabożeństwa majowe w Katedrze codziennie o godzinie 18.00.

2. Wczoraj nasz parafianin, diakon Marcin Wachowiak w Katedrze otrzymał święcenia diakonatu z rąk J. E. Ks. Biskupa Jacka Kicińskiego. Jego osobę polecamy pamięci modlitewnej wiernych.

3. W przyszłą niedzielę I Komunia święta w parafii Katedralnej podczas Mszy świętych  w Kolegiacie pw. Świętego Krzyża o godzinie 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 11.00.

4. Sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii udzieli J.E. Ks. Bp. Andrzej Siemieniewski w piątek, 26 maja o godzinie 18.00 w Kolegiacie pw. Świętego Krzyża.

5.  Małżeństwa zapraszamy do udziału w rekolekcjach „Wspólna droga” w dniach od 19 do 21 maja br. Szczegóły na plakacie przy wejściu głównym do Katedry.

6. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.

7. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin
w naszej parafii.

8.W niedzielę, 28 maja po Mszy św. o godzinie 13 zapraszamy na koncert pieśni maryjnych w wykonaniu chóru „Basilica Cantans”.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.