VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 – 27.05.2017 r.

1. Nabożeństwa majowe w Katedrze codziennie o godzinie 18.00.

2. Sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii udzieli J.E. Ks. Bp. Andrzej Siemieniewski w piątek, 26 maja o godzinie 18.00 w Kolegiacie pw. Świętego Krzyża.

3. Od poniedziałku do środy przypadają Dni modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo dla pracy ludzkiej.

4. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w czwartek o godzinie 19.15 w kościele pw. św. Idziego.

5. Zapraszamy do udziału w kursie „Nowe życie”, pogłębiającym duchowy aspekt wiary w dniach od 9 do 11 czerwca. Szczegóły na plakacie przy wejściu głównym do Katedry.

6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Chrystusa.

7. Święcenia kapłańskie w Katedrze w sobotę o godzinie 10, których udzieli J.E. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny Matropolita Wrocławski 15 diakonom naszego MWSD we Wrocławiu.

8. Nabożeństwo majowe w przyszłą niedzielę wyjątkowo pół godziny wcześniej, o godzinie 17.30. Poprowadzi je jeden z nowo wyświęconych kapłanów.

9. W niedzielę, 28 maja po Mszy św. o godzinie 13 zapraszamy na koncert pieśni maryjnych w wykonaniu chóru „Basilica Cantans”.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.