UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Nabożeństwo majowe w niedzielę wyjątkowo pół godziny wcześniej, o godzinie 17.30. Poprowadzi je jeden z nowo wyświęconych kapłanów.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 13 zapraszamy na koncert pieśni maryjnych

w wykonaniu chóru „Basilica Cantans”. Po koncercie będzie można złożyć wolne datki na działalność chóru.

3. Nabożeństwa majowe w Katedrze codziennie o godzinie 18.00. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy świętej wieczornej.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorna Msza święta o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza święta z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.30. W sobotę Msza święta ku czci Niepokalanego Serca NMP o godzinie 8.00.
W piątek i sobotę rano księża odwiedzą chorych w ich domach. W sobotę o 17 w kościele pw. św. Idziego zmiana tajemnic różańcowych.

5. Zapraszamy do udziału w kursie „Nowe życie”, pogłębiającym duchowy aspekt wiary w dniach od 9 do 11 czerwca. Szczegóły na plakacie przy wejściu głównym do Katedry.

6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, w środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek wspomnienie św. Justyna, męczennika, w sobotę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi  i Towarzyszy.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego. Jest to również Święto Dziękczynienia – zbiórka do puszek na dalszą budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” i nowy numer miesięcznika „Nowe Życie”. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.