UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

04.06 – 10.06.2017 r.

1.Nabożeństwa czerwcowe w niedziele o godzinie 18.00, a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

2.W czwartek, 8 czerwca Papieski Wydział Teologiczny zaprasza na Międzynarodową Konferencję Naukową „To czyńcie na Moją Pamiątkę” w 20. Rocznicę 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu. Rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 9.00 pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Dra Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego. Szczegółowy program konferencji na plakacie. W tym dniu otwarcie wystawy w Katedrze, poświęconej wydarzeniu sprzed 20 lat.

3.Zapraszamy do udziału w kursie „Nowe życie”, pogłębiającym duchowy aspekt wiary  w dniach od 9 do 11 czerwca. Szczegóły na plakacie przy wejściu głównym do Katedry.

4.Od 13 czerwca do 24 września br. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę: „Skarbiec. Złotnictwo archikatedry wrocławskiej”.

5.Rodziców dzieci, które w przyszłym roku szkolnym będą przystępowały do I Komunii świętej zapraszamy na spotkanie informacyjne we wtorek o godzinie 17.00 do auli Domu Katechetycznego przy ulicy Kanoniej 11.

6.W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła,  w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.

7.W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na odbudowę i wyposażenie zniszczonego szpitala w Aleppo w ramach akcji Kościołów Chrześcijańskich Dolnego Śląska „Dar dla Aleppo”. Można również wysyłać SMSy. Szczegóły na plakacie.

8.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” i nowy numer miesięcznika „Nowe Życie”. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.