Niedziela Trójcy Przenajświętszej

11.06 – 17.06.2017 r.

1.     Nabożeństwa czerwcowe w niedziele o godzinie 18.00, a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

2.     We wtorek o godzinie 18.30 zapraszamy na Mszę świętą i Procesję fatimską.

3.     Od 13 czerwca do 24 września br. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę: „Skarbiec. Złotnictwo archikatedry wrocławskiej”.

4.     W czwartek w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w katedrze o 7.00, 18.30, w kolegiacie pw. św. Krzyża o 10.00 i 16.30.  Uroczysta SUMA, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Abp Józef Kupny zostanie odprawiona o godz. 10.00. Po Mszy świętej wyruszy PROCESJA DO CZTERECH OŁTARZY, która przejdzie przez ul. Katedralną, wyspę Piasek, pl. Nowy Targ, ul. Św. Katarzyny, ul. Wita Stwosza i Rynek, gdzie zakończy się przy Bazylice Św. Elżbiety
w Rynku. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji. Prosimy także wszystkich o pomoc w przyniesieniu kwiatów do sypania na procesję.

5.     W czasie Oktawy Bożego Ciała, Msza św. o godz. 18.30 wraz z procesją eucharystyczną wewnątrz Katedry.

6.     W piątek o godzinie 18.30 zapraszamy na Mszę świętą pod przewodnictwem  J. E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego w 4. Rocznicę ingresu i przyjęcia posłannictwa Pasterza naszej Archidiecezji.

7.     Rodziców dzieci, które w przyszłym roku szkolnym będą przystępowały do I Komunii świętej zapraszamy na spotkanie informacyjne w środę 21 czerwca o godzinie 19.30 do auli Domu Katechetycznego przy ulicy Kanoniej 11.

8.     Studentów zapraszamy do wzięcia udziału we wrześniowym Obozie Adaptacyjnym  w Białym Dunajcu Duszpasterstw Akademickich Wrocławia razem z naszym D.A. Przystań. Koszt wyjazdu to 419 zł na 14 dni. Szczegóły na plakatach, u naszych studentów oraz u ks. Marka.

9.     Nasi ministranci: Paweł Jacaszek, Paweł Konecki, Kamil Wolbach i Natanael Adamek ukończyli roczny kurs i otrzymali wczoraj promocję na ministrantów Słowa Bożego, a Grzegorz Krzemiński na funkcję ceremoniarza. Ministrantom gratulujemy i dziękujemy za ich posługę w parafii.

10. Zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 2 – 10.08. Nasza parafia jest organizatorem Wrocławskiej grupy nr 21. Szczegółowe informacje na plakatach i u ks. Marka

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” i nowy numer miesięcznika „Nowe Życie”. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.