14. Niedziela Zwykła

09– 15.07.2017 r.

1. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przygotowuje akcję "Wyprawka dla Żaczka". Rodziny, które chcą skorzystać z pomocy mogą pobrać podania w kancelarii lub zakrystii. Dzisiaj po Mszy świętej zbiórka do puszek na ten cel.

2. Dzisiaj o 18.30. Msza święta dziękczynna za posługę Księdza Piotra w naszej parafii.

3. Zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 2 – 10.08. Nasza parafia jest organizatorem Wrocławskiej grupy nr 21. Szczegółowe informacje  na plakatach i u ks. Marka. Osoby, które nie będą mogły brać udziału w pielgrzymce zachęcamy do zapisywania się do uczestniczenia w grupie duchowych pielgrzymów.  Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej

4. Dziś w Kolegiacie pw. św. Krzyża kolejny koncert w ramach festiwalu „Wrocławskie Lato Organowe – Non sola scripta”.  Szczegóły na plakatach.

5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy, w środę wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w czwartek wspomnienie Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę wspomnienie ,sw. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.