17. Niedziela Zwykła

30.07 – 05.08.2017 r.

1. Zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Nasza parafia wraz z księdzem Proboszczem i księdzem Markiem wyrusza w grupie nr 21. Szczegółowe informacje w zakrystii.

2. Zachęcamy także do włączenia się w grupę duchowych pielgrzymów. Spotkania modlitewne będą prowadzone przez ks. Aleksandra Radeckiego w dniach pielgrzymki o godz. 18.00, następnie Msza święta w katedrze wrocławskiej. W zakrystii można odbierać materiały dla duchowych pielgrzymów.

3. We środę, z racji wyjścia Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, poranna Msza święta będzie o godz. 7.00. Nie ma Mszy św. o godz. 6.30.

4.  Z racji wspomnienia Matki Bożej anielskiej jest możliwość uzyskać odpust porcjunkuli, od południa 1.08 do 2.08 pod zwykłymi warunkami.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorna Msza święta o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza święta z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.30. W sobotę Msza święta z nabożeństwem o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00, a zmiana tajemnic żywego różańca o godz. 17.00 w kościele św. Idziego.

6. Dziś w Kolegiacie pw. św. Krzyża kolejny koncert w ramach festiwalu „Wrocławskie Lato Organowe – Non sola scripta”.  Szczegóły na plakatach.

7. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek św. Ignacego Loyoli, we wtorek św. Alfonsa, piątek św. Jana Marii Vianneya.

8. Zachęcamy do zachowania abstynencji w sierpniu – miesiąc ważnych rocznic patriotycznych.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne.